۲ نفر

مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی اعلام شد+ جدول

۲۱ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۵۶
کد خبر: 852688
مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی اعلام شد+ جدول

به گفته معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا، جدول جدید تخلفات رانندگی از ۲۳ تیرماه اجرا می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اکوایران، اوایل شروع سال و در فروردین بود که تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور از افزایش 5 تا 6 برابری نرخ جرایم رانندگی خبر داد و اعلام کرد که «به هیچ عنوان نه در مجموعه پلیس و نه در دولت، حتی یک اپسیلون نگاه به موضوع درآمدزایی این مساله نیست و فقط و فقط هدف بازدارندگی از خطر و از رفتارهایی است که می‌تواند منجر به تصادف بشود». همچنین وزیر کشور نیز در این رابطه گفته بود که «کم بودن مبلغ جرایم رانندگی باعث شده بازدارندگی نداشته باشند».

حالا صبح امروز -پنجشنبه، 21 تیر- سردار سلیمی، معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا از اجرای جدول جدید تخلفات رانندگی از ۲۳ تیرماه خبر داده و گفته، «در مواد ۲۱ و۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، جدول جرایم رانندگی پیش‌بینی گردیده و باهدف توسعه انضباط ترافیک، پیشگیری از رفتارهای پرخطر رانندگی و ارتقا ایمنی تردد پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای شرح وظایف قانونی با استفاده از روش‌های سنتی و هوشمند نسبت به کنترل تخلفات اقدام می‌کند.».

به گفته وی، بر مبنای مستندات قانونی، قانونگذار به منظور حفظ آثار بازدارندگی جرایم رانندگی تعدیل جرایم رانندگی را بر اساس نرخ تورم سالیانه پیش‌بینی کرده و در خرداد ماه سال جاری پس از بررسی‌های کارشناسی و تحلیل وضعیت رفتارهای ترافیکی و تصادفات و جان‌باختگان ناشی از آن در سطح کشور، جدول جدید جرایم رانندگی با لحاظ ظرفیت‌های قانونی فوق و همچنین در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و زیرساختی تعدیل و به تصویب هیئت دولت رسیده است.

گفتنی است که این جدول، پس از به‌روزرسانی سامانه‌های هوشمند از روز شنبه -۲۳ تیرماه- در سطح کشور به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی اعلام شد+ جدول

مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی اعلام شد+ جدول

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha