۰ نفر

حمایت رسمی علی مطهری از مسعود پزشکیان

۳ تیر ۱۴۰۳، ۱۲:۲۰
کد خبر: 849361
حمایت رسمی علی مطهری از مسعود پزشکیان

علی مطهری در بیانیه ای اعلام کرد: «با توجه به شرایط موجود کشور و احتمال روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و ضرورت وجود یک رئیس‌جمهور عاقل و باتدبیر در ایران که بتواند در سیاست خارجی توازن میان غرب و شرق ایجاد نماید، از نظر اینجانب آقای مسعود پزشکیان نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری است.»

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین،علی مطهری با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود از مسعود پزشکیان را اعلام کرد.

متن کامل بیانیه علی مطهری را بخوانید:

نظر به سؤالات مکرر از اینجانب درباره نامزدها و نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری، بدین‌وسیله نظر خود را درباره نامزدهای محترم اعلام می‌کنم.
۱ اینجانب از سال ۱۳۵۵ که وارد دانشکده فنی دانشگاه تبریز شدم جناب آقای مسعود پزشکیان را که در دانشکده پزشکی این دانشگاه مشغول تحصیل بودند می‌شناسم. در دوره‌های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی نیز همکار بودیم و در دوره دهم ایشان نایب‌رئیس اول و من نایب‌رئیس دوم بودم.

در مجلس هشتم در موضوع سؤال از رئیس‌جمهور که می‌خواست برای اولین بار در جمهوری اسلامی انجام شود و سختی‌های فراوان داشت تا آخر همراه ما بودند و عقب نکشیدند و به طور کلی در ایام نمایندگی نسبت به حقوق ملت (مصرّح در فصل سوم قانون اساسی) از جمله نوع برخورد با منتقدان حساس بوده و آنجا که لازم بود وارد می‌شدند.

در دوره نایب رئیسی از طرف رئیس مجلس مأمور به حل مشکل مطالبات مردم از مؤسسات خلق‌الساعه اعتباری که از سال‌ها پیش پدید آمده بود شدند و به عنوان عضو شورایی مرکب از نمایندگان بانک مرکزی و مؤسسات اعتباری و ... به خوبی از عهده برآمدند و این مشکل کاهش محسوسی پیدا کرد.

در مجموع ایشان را فردی باتقوا و متدین و دلسوز و پاکدست و ساده زیست و متخصص در رشته خود و آشنا با مسائل کلان کشور و کسی که می‌تواند توازن میان دو جناح سیاسی کشور برقرار کند می‌دانم و با توجه به شرایط موجود کشور و احتمال روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و ضرورت وجود یک رئیس‌جمهور عاقل و با تدبیر در ایران که بتواند در سیاست خارجی توازن میان غرب و شرق ایجاد نماید، از نظر اینجانب آقای مسعود پزشکیان نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری است.

۲ جناب آقای محمدباقر قالیباف را یک مدیر اجرایی قوی می‌دانم، ولی معتقدم بهتر است ایشان مقام ریاست مجلس را حفظ کنند تا مجلسی معتدل‌تر داشته باشیم و دولت آینده مشکل کمتری با مجلس داشته باشد.

۳ جناب آقای پورمحمدی در مناظرات تلویزیونی خوش درخشیده‌اند، اما معتقدم طبق نظر شهید آیت‌الله مطهری، رئیس جمهور بهتر است فرد روحانی نباشد مگر اضطراراً و اکنون چنین اضطراری در کار نیست.

۴ جناب آقای جلیلی را فردی متدین و پایبند به اصول می‌دانم. اما تأکید ایشان صرفاً بر فرصت‌ها و توان داخلی و کم‌توجهی به فرصت‌های خارجی و روابط بین‌الملل و وحشت داشتن از توافقاتی مثل برجام و سازوکارهای مالی بین‌المللی مانند اف‌ای تی‌اف باعث می‌شود که کشور از توسعه لازم باز بماند و احیاناً تحریم‌ها اضافه شود.

۵، اما درباره آقایان زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی، ریاست جمهوری را برای آن‌ها زود می‌دانم و نیاز به کسب تجربه بیشتری دارند.

با آرزوی انتخاباتی پرشور
سوم تیر ۱۴۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha