۰ نفر

سیاسی‌ترین کوچه تهران کجاست؟

۳ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۵۰
کد خبر: 849243
سیاسی‌ترین کوچه تهران کجاست؟

در کوچه‌ قدیمی نصیرالدوله، محله عودلاجان خانه‌ای وجود دارد که مالکش نقش بسزایی در تاریخ سیاسی معاصر ایران دارد. این خانه متعلق به سیدحسن طباطبایی زواره‌ای معروف به مدرس است.

به گزارش اقتصادآنلاین ، نام خیلی از معابر و کوچه‌های تهران به دلیل زندگی مشاهیر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی سر زبان‌ها افتاده و به مرور زمان بخشی از هویت این شهر شده‌اند. کوچه مدرس در منطقه ۱۲ تهران که به دلیل سکونت شهید مدرس به این نام خوانده می‌شود، از این دست است.

به گزارش برنا؛ در کوچه‌ قدیمی نصیرالدوله، محله عودلاجان خانه‌ای وجود دارد که مالکش نقش بسزایی در تاریخ سیاسی معاصر ایران دارد. این خانه متعلق به سیدحسن طباطبایی زواره‌ای معروف به مدرس است.

خانه شهید مدرس سال ۱۳۹۳ توسط حاج محمد انصاری خریداری و با هدف فعالیت‌های فرهنگی، پژوهشی، اجتماعی و نیز گردآوری مستندات مرتبط با شهید مدرس احیا و به «دارالقرآن و خانه موزه شهید مدرس» تبدیل شد. این خانه نه‌تنها فقط محل سکونت شهید مدرس، بلکه محل فعالیت‌های گسترده اجتماعی، سیاسی و فرهنگی او هم بود.

سیاسی‌ترین کوچه تهران کجاست؟

ساختمان خانه در دوره قاجار و براساس الگوی معماری سنتی ایران ساخته شد و مجموعه‌ای از هنرها شامل گچبری، حجاری، آجرکاری، گره‌چینی، نقاشی و کتیبه‌نگاری در آن دیده می‌شود و پاتوقی برای گردشگری در تاریخ است.

نشانی: خیابان امیرکبیرشرقی، کوچه علیرضا جاویدی (میرزامحمودوزیر)، بن‌بست مدرس(نصیرالدوله)، پلاک ۵

منطقه: ۱۲

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: بهارستان

امکانات رفاهی: فروشگاه، کافی‌شاپ

پارکینگ: ندارد

ویژگی: سیاسی‌ترین کوچه شهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha