۰ نفر

سود نیم میلیاردی پژو پارس برای این افراد

۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۲۸
کد خبر: 848663
سود نیم میلیاردی پژو پارس برای این افراد

فروش خودروی پژو پارس در بازار آزاد و به واسطه وجود دلالان با نرخ ۸۰۰ میلیون تومان صورت گرفته که چنین اتفاقی، سودی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان را برای واسطه‌گران این بازار به همراه داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، طبق آمارهای منتشر شده از وضعیت تولید و فروش محصولات ایران خودرو، قیمت تمام شده تولید هر دستگاه خودروی پژو پارس به دلیل عدم بروزرسانی قیمت‌های دستوری شورای رقابت در سال ۱۴۰۲، رقمی معادل ۳۵۴ میلیون تومان بوده در حالی که نرخ فروش کارخانه‌ای این خودروی پرطرفدار فقط ۲۹۴ میلیون تومان بوده و این امر منجر به ضرر ۶۰ میلیون تومانی کارخانه ایران خودرو از تولید این خودرو شده است.

علاوه بر چنین آماری، فروش خودروی پژو پارس در بازار آزاد و به واسطه وجود دلالان با نرخ ۸۰۰ میلیون تومان صورت گرفته که چنین اتفاقی، سودی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان را برای واسطه‌گران این بازار به همراه داشت.

اطلاعات بدست آمده حاکی از ضرر ۱۱۱ همتی ایران خودرو است که ۵۱ همت از این رقم مربوط به خودروی پژو پارس بوده است. این درحالی است که اگر تولید پژو پارس رقمی بالغ بر ۸ همت دیگر به زیان انباشته این شرکت بزرگ خودروسازی افزوده می‌شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha