۲ نفر

پاسخ خاندوزی به ظریف 

۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۲۴
کد خبر: 848631
پاسخ خاندوزی به ظریف 

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به اظهارات دیروز محمد جواد ظریف، گفت: با نشان دادن دو سال از مجموع هشت سال نمی شود منکر آمار وخیم سال‌های پایانی دهه ۹۰ شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی، در پاسخ به اظهارات روز گذشته وزیر سابق امور خارجه گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار، روند رشد اقتصادی در دولت سیزدهم توانست از فضای ناپایدار و نوسانی گذشته خارج شود و مجدد به روند بلند مدت خود نزدیک شود.

وی افزود: در گزارش بانک جهانی برای توصیف وضعیت رشد اقتصادی در دولت سیزدهم از عبارت بازگشت به «رشد پایدار» استفاده شده است.

خاندوزی ادامه داد: همچنین روند تشکیل سرمایه در دهه ۹۰ ارقام بسیار منفی را ثبت کرد که در طول تاریخ اقتصادی ایران از حیث منفی بودن کم نظیر بود. بنابراین صرفاً با اشاره به سال‌های ۹۵ و ۹۶ نمی‌شود عکس یادگاری گرفت و سایر سال‌های عملکردی خودشان را فراموش کنند.

وی گفت: بر اساس گزارش سازمان سرمایه گذاری خارجی، جذب سرمایه خارجی در سال‌های برجام یعنی سال ۹۵ و ۹۶ حدود ۱.۶ میلیارد دلار و ۲.۶ میلیارد دلار بود. اما در سال ۱۴۰۲ توانستیم رکورد جذب سرمایه گذاری خارجی با رقم ۵.۵ میلیارد دلار را بشکنیم.

خاندوزی افزود: همچنین بر اساس گزارش بانک مرکزی، متوسط نرخ رشد اقتصادی در دولت نهم ۳.۷ درصد، در دولت دهم یک درصد، در دولت یازدهم ۲.۶ درصد و در دولت دوازدهم ۰.۳ درصد بود. اما متوسط نرخ رشد اقتصادی در دولت سیزدهم ۴.۵ درصد بود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بنابراین با حرف‌های رمانتیک نمی‌توان خاطرات تلخ دهه ۹۰ را از یاد مردم پاک کرد.

پاسخ خاندوزی به ظریف 

پاسخ خاندوزی به ظریف 

پاسخ خاندوزی به ظریف 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 6
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 0
  جناب خاندوزی من از جنگ بین دو جناح هیچ چیز نمی دانم فقط این رو بگم که این دو سال اخیر کمر مردم زیر بار گرونی شکست. نابود شدیم
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 0
  آقای خاندوزی گوشت صد تومان که هفتصد تومن شده مرغ ۱۰ تومن که ۸۰ شده چی می گی بی عرضه
 • یه ایرانی IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 0
  همتون ازهم بدترهستیدفقط دروغ تحویل مردم میدهیدشماچندسال است که میخواهیدحقوق بازنشستگان راهمسانسازی یامعلمان رارتبه بندی کنید.؟ بابابس کنیدومردم هستند زجرمیکشندنه مشتی ازخدابی خبر