۰ نفر

هوای تهران تمیز شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۱۷
کد خبر: 847660
هوای تهران تمیز شد

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای سالم و ۶ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در وضعیت قابل قبول است و آلودگی هوا نسبت به روز گذشته کمتر شده، اما با توجه به پیش‌بینی‌ها این شرایط پایدار نیست.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت لحظه‌ای هوا هم اکنون بر روی عدد ۸۰ قرار دارد ک نشانه سالم بودن است، اما پیش بینی می‌شود این شرایط جوی در ساعات آینده تغییر کند.

شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۲۱ و در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) بود.

با توجه به وزش تندباد عصر و شب گذشته در تهران، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با هشدار نسبت به طبیعت‌گردان به ویژه در ساعات بعد از ظهر، از شهروندان خواست از اتراق کنار رودخانه‌ها و ایستادن کنار درختان و سازه‌ها و بناهای سست و نیمه‌کاره خودداری کنند.

همچنین روز گذشته اداره کل هواشناسی استان تهران با هشدار سطح نارنجی از پیش‌بینی رگبار و تندباد لحظه‌ای در پایتخت خبر داد و اعلام کرده بود: در پنج روز آینده در برخی مناطق استان تهران گاهی وقوع رگبار و در مناطق مستعد وزش تندبادهای لحظه‌ای مورد انتظار است.

براساس این گزارش، در این مدت وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا در پایتخت دور از انتظار نیست.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای سالم و ۶ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha