۰ نفر

بازداشت سارقانی که از ۱۵ خودرو دزدی کردند

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۸:۳۹
کد خبر: 847282
بازداشت سارقانی که از ۱۵ خودرو دزدی کردند

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارقان حرفه ای محتویات خودرو خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد افشار در این‌باره گفت:‌ روز گذشته ماموران کلانتری ۱۳۹ مرزداران در حوزه استحفاظی در حال گشت‌زنی بودند که به یه دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش به همراه دو سرنشین مشکوک شدند. این افراد درحال پرسه زنی و بررسی خودرو های پارک شده بودند و ماموران به‌صورت نامحسوس رفتار آنها را تحت نظر قرار دادند.

افشار ادامه داد: سارقان از موتورسیکلت پیاده شده و اقدام به شکستن شیشه خودرویی که کنار خیابان پارک شده بود کردند، در همین راستا ماموران پلیس برای دستگیری سارقان وارد عمل شدند که این افراد با رویت ماموران با پای پیاده متواری شدند. ماموران پلیس نیز دستور ایست را صادر کردند و پس از تعقیب و گریز کوتاهی، موفق به متوقف کردن سارقان شدند.

وی ادامه داد: در بررسی اولیه از متهمان ابزار و ادوات سرقت و دو قبضه سلاح سرد، اسپری اشک آور و مقداری مواد مخدر صنعتی کشف شد. متهمان نیز برای کشف جرائم احتمالی دیگر به کلانتری انتقال داده شدند.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به بررسی سوابق متهمان دستگیر شده، گفت: در بررسی سوابق متهمان مشخص شد که هر دو نفر از سارقان سابقه دار هستند که پیش از این به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

افشار با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: متهمان در جریان بازجویی‌ها به ۱۵ فقره سرقت مشابه اعتراف کردند که در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم به مراجع قضایی تحویل داده شدند. تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت در پایان به شهروندان توصیه کرد که خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی از قبیل قفل و دزدگیر مجهز کرده و از قرار دادن اشیاء قیمتی و مدارک داخل خودرو خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha