۰ نفر

مالزی هم وارد صنعت تراشه شد

۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۰۹
کد خبر: 844613
مالزی هم وارد صنعت تراشه شد

درحالیکه مالزی به دنبال تقویت جایگاه خود در زنجیره تامین جهانی است، انور ابراهیم نخست وزیر این کشور اعلام کرد که کوالالامپور سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد رینگیتی (۱۰۷ میلیارد دلاری) را برای صنعت نیمه‌رسانا هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، انور ابراهیم امروز سه‌شنبه در جریان سخنرانی در یک رویداد صنعتی بیان کرد که سرمایه‌گذاری مدنظر برای طراحی مدار مجتمع، بسته بندی پیشرفته و تولید تجهیزات برای تراشه‌های نیمه رسانا است.

رویترز به نقل از وی تاکید کرد که مالزی همچنین می‌خواهد دست‌کم ۱۰ شرکت محلی در زمینه طراحی و بسته‌بندی پیشرفته برای تراشه‌های نیمه رسانا تاسیس کند که درآمد آنها بین ۲۱۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار باشد.

مالزی یک بازیگر کلیدی در صنعت نیمه رسانا است که ۱۳ درصد بسته‌بندی و آزمایش جهانی را به خود اختصاص می‌دهد. این کشور سرمایه گذاری‌های چندین میلیارد دلاری را از سوی شرکت‌های پیشرو از جمله «اینتل» (Intel) و «اینفینئون» (Infineon) در سال‌های اخیر جذب کرده است.

انور ابراهیم اشاره کرد که مالزی همچنین ۵.۳ میلیارد دلار در راستای حمایت مالی برای برآورده کردن این اهداف اختصاص خواهد داد. وی به بازه زمانی برآورده شدن این اهداف اشاره‌ای نکرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha