۰ نفر

ساکنان سنندج بخوانند

۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۰۸
کد خبر: 844367
ساکنان سنندج بخوانند

رئیس سازمان حمل نقل بار و مسافر شهرداری سنندج از اعلام نرخ مصوب کرایه آژانس‌های تاکسی تلفنی، وانت تلفنی و پیک موتوری خبر داد و گفت: امسال ۵۰ در صد کرایه در مسیرها افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، از سنندج، حمید خضری در گفت‌وگو با خبرنگاران از اعلام نرخ مصوب کرایه آژانس‌های تاکسی تلفنی، وانت تلفنی و پیک موتوری خبر داد و اظهار داشت: امسال ۵۰ در صد کرایه در مسیرها افزایش یافته است.

وی گفت: در راستای تعیین نرخ کرایه آژانس‌های مسافربری و باری قبل از سال جلساتی با نمایندگان آژانس‌ها برگزار شد و نرخ پیشنهادی در جلسات مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان حمل نقل بار و مسافر شهرداری سنندج با بیان اینکه بعد از بررسی‌های لازم نرخ‌های پیشنهادی جدید تهیه و برای تصویب تقدیم شورای اسلامی شهر شد، افزود: تمام نرخ‌ها در جلسات شورای شهر بررسی و پس از تصویب برای تایید به فرمانداری ارسال و نرخ‌های جدید در سال‌جاری به تمام آژانس‌های مسافربری و باری ابلاغ شد.

وی با اشاره به نرخ‌ تعیین شده برای شرکت‌های حمل‌ و نقل مسافر درون ‌شهری تاکسی ‌تلفنی در مسیرهای مختلف اعلام کرد: مسیر فرودگاه به بهاران ۴۵ هزار تومان، فرودگاه به داخل شهر۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان، فرودگاه به شهرک بعثت، ۵ آذر و نایسر ۸۲ هزار و ۵۰۰، محدوده داخل شهرک‌ها و بهاران ۳۷ هزار و ۵۰۰، بسته به مسافت محدوده داخل شهر از ۶۰ تا ۳۷۵ هزار تومان بسته به مسافت، محدوده داخل شهر به شهرک‌ها ۶۰ هزار تومان و محدوده داخل شهر به تمام فازهای بهاران و نواحی منفصل ۷۵ هزار تومان است.

خضری اضافه کرد: نرخ هر ساعت کارکرد (اشخاص) ۷۵ هزار تومان است، هر کیلومتر۶ هزار و انصراف مسافر از سرویس هم ۱۵ هزار تومان تعیین شده است.

وی به نرخ مصوب برای شرکت‌های حمل‌ونقل پیک موتوری هم گریزی زد و عنوان کرد: هر سرویس داخل شهر ۲۵ هزار و ۵۰۰، هر سرویس داخل شهر به شهرک‌ها ۳۰ هزار، هر سرویس داخل شهر به روستاهای اقماری ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان، هر سرویس امورات اداری و بانکی ۳۰ هزار تومان و هر ساعت کارکرد هم ۴۵ هزار تومان تعیین شده است.

رئیس سازمان حمل نقل بار و مسافر شهرداری سنندج در ادامه به نرخ‌ تعیین شده برای شرکت‌های حمل‌ ونقل بار درون‌شهری وانت تلفنی‌ها هم اشاره کرد و افزود: سرویس وانت به داخل شهر ۱۲۰ هزار، سایپا ۲۷۰ هزار تومان، سرویس داخل شهر به نواحی منفصل شهری وانت پیکان ۱۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان و سایپا ۲۷۰ هزار تومان، هر ساعت پخش و گردش داخل شهر وانت پیکان ۹ هزار تومان و سایپا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هرکیلومتر رفت وانت پیکان ۵ هزار و ۲۵۰ تومان و سایپا ۶ هزار و ۷۵۰ تومان تعیین شده است.

وی با ذکر اینکه در حال حاضر ۸۷ آژانس تاکسی تلفنی، وانت تلفنی و پیک موتوری در سطح شهر با ۴۰۰ خودرو فعال است، اذعان کرد: هزینه هر کیلومتر برگشت در امورات حمل و نقل، ۵۰ درصد هزینه رفت محاسبه و از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح ۱۰ درصد به مبالغ اضافه می‌شود.

خضری با اشاره به اینکه ۴۶ آژانس تاکسی تلفنی (آقایان ) با ۲۱۰ خودرو، ۷ تاکسی تلفنی (بانوان ) با ۶۶ خودرو، ۲۰ آژانس وانت تلفنی با ۸۰ دستگاه وانت و ۱۱ آژانس پیک موتوری با ۴۴ دستگاه موتورسیکلت آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند، یادآور شد: شهروندان می‌توانند هر گونه انتقاد و یا پیشنهادی را که در خصوص نحوه عملکرد آژانس‌ها و یا افزایش نرخ کرایه دارند از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۲۰۴۰ با ما در میان بگذارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha