۰ نفر

تلفات کدام مشاغل بیشتر است؟

۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۳۶
کد خبر: 843805
تلفات کدام مشاغل بیشتر است؟

سرپرست اداره کار تهران با اشاره به کاهش محسوس حوادث ناشی از کار گفت:طی سال گذشته ۱۷هزار و ۶۵۴مورد از بازرسی ها به بازرسی از کارگاه‌های پرخطر اختصاص داشته که نسبت به سال قبل از رشد ۳۵درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، یکی از اقدامات معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای استقرار دولت سیزدهم تا کنون، گسترش نظارت بر کارگاه‌های مشمول قانون کار، افزایش حفاظت فنی و بهداشت کار و ارتقای ایمنی و سلامت شغلی بوده است. این موضوع در اساسنامه سازمان بین المللی کار (ILO) آمده و از تمامی کشورهای عضو خواسته شده تا نسبت به برقراری نظام بازرسی کار اقدام کنند.بازرسی کار موثر و کارآمد، یکی از مولفه ها و نشانه‌های ضروری هر دولت مترقی و اقتصاد موفق به شمار می‌رود.

برابر گزارش ها، حوادث ساختمانی و معدنی بیشترین آمار تلفات نیروی کار و بیشترین سهم آسیب شغلی را به خود اختصاص داده و بیشترین تعداد بازرسی‌های ویژه از کارگاه‌های پر خطر در صنایع ساختمان، نفت و گاز، پتروشیمی و معدن بوده است.

محمد آذر پناه،سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در آخرین اظهارات خود گفت:در سال ۱۴۰۲ بیش از ۷۳هزار دادخواست بدوی در استان تهران تشکیل شده است که تا پایان سال برای ۵۷هزار و ۵۷۲پرونده، آرای هیأت تشخیص صادر و ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اهمیت مراجع حل اختلافات کار و ماده ۱۵۷ قانون کار افزود: با توجه به اهمیت زمان رسیدگی به پرونده ها و با تلاش های صورت گرفته بیش از ۱۳ هزار پرونده نیز با آرای سازشی در مراجع حل اختلاف کار استان تهران حل و فصل شدند که ایجاد سازش بین طرفین موضوع تاثیر بسزایی در تقویت انسجام اجتماعی و رضایتمندی مردم ایجاد ایفا می کند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: همچنین سال گذشته ۳۲هزار و ۷۶۱بازرسی کار در سطح استان تهران صورت گرفت که بیش از ۱۲۰۰مورد آن فراتر از برنامه ابلاغی وزارت متبوع بوده است که ماحصل آن نیز صدور و ارسال ۲۵ هزار ابلاغیه رفع نقص به کارفرمایان محترم بوده است.

آذرپناه به کاهش محسوس حوادث ناشی از کار در سطح استان تهران نیز اشاره کرد و بیان داشت: طی سال گذشته ۱۷هزار و ۶۵۴مورد از بازرسی ها به بازرسی از کارگاه‌های پرخطر اختصاص داشته که نسبت به سال قبلی از رشد ۳۵درصدی برخوردار بوده است.

وی عنوان کرد: در حوزه تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی، فنی و مهندسی نیز با رشد بیش از ۷درصد نسبت به سال قبل، تعداد ۴۰۱ فقره گواهینامه صادر شده است که در تقویت کمی و کیفی بخش خدمات اقتصاد استان تهران موثر بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha