۰ نفر

رکورد بارش باران در همدان شکست

۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۹:۱۴
کد خبر: 843676
رکورد بارش باران در همدان شکست

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از بارش ۲۳ میلی‌متر باران در میلاب نهاوند خبر داد و گفت: به طور میانگین هشت میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، روح الله زاهدی اظهار کرد: طی دو روز گذشته شاهد بارش باران همراه با پدیده رعد و برق‌، وزش باد شدید و حتی پدیده تگرگ در پاره‌ای از نقاط استان بودیم.

وی افزود: بیشترین بارش‌ها از میلاب نهاوند با ۲۳ میلیمتر، راستگویان فامنین ۲۲ میلیمتر و خاکو همدان ۲۰ میلیمتر ‌گزارش شده و به طور میانگین هشت میلیمتر آورده این سامانه بارشی طی دو روز گذشته برای استان همدان بوده است.

زاهدی خاطرنشان کرد: در ساعاتی از بعد ازظهر امروز پیش بینی رشد ابرها را داریم‌، ضمن اینکه در پاره‌ای از مناطق شرقی بارش خفیف باران و در پاره‌ای از مناطق بارش پراکنده را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه فردا عمدتاً به شکل رشد ابر این انتظار در ساعات بعد ازظهر وجود دارد ،گفت: شنبه هفته آینده هم در نقاط مختلف استان بارش خفیف باران به ویژه در نیمه شمالی و مناطقی از شرق استان انتظار خواهد بود و بعد از آن عمدتاً آسمان استان صاف و آفتابی است.

زاهدی بیان کرد:از نظر دمایی، دمای هوا طی روز تقریباً روند افزایش نسبی دارد البته می‌توان ثبات دمای صبحگاهی را پیش رو داشت.

وی تصریح کرد: کمینه و بیشینه دما در ایستگاه فرودگاه همدان هشت و ۲۲ درجه سلسیوس بوده و گل تپه با پنج درجه سلسیوس خنک‌ترین و ایستگاه ملایر، اسدآباد، فامنین با ۲۴ ‌درجه سلسیوس گرم‌ترین ایستگاه استان همدان گزارش شده است.

زاهدی یادآور شد: در روز گذشته سرعت باد در قهاوند ‌در طی ساعاتی از روز به ۷۲ کیلومتر بر ساعت هم رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha