۰ نفر

۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها اجتناب کنید

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۵:۲۳
کد خبر: 841051
۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها اجتناب کنید

با گرم شدن هوا باید به فکر جمع کردن لباس‌های زمستانی در قفسه‌ها و جاهای دیگر باشیم تا جا برای لباس‌های بهاری و تابستانی باز شود. نگهداری درست از لباس‌های زمستانی به ماندگاری بیشتر و افزایش طول عمر آنها کمک می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روزیاتو، اگر از این اشتباهات رایج هنگام نگهداری از لباس‌های زمستانی اجتناب کنید، شش ماه دیگر که آنها را باز کنید از خودتان ممنون خواهید شد و آنها را تازه و بدون سوراخ بید خواهید دید.

۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها دوری کنید

اشتباه شماره ۱: نشُستن لباس قبل از جمع کردن آن

شاید فکر کنید قرار نیست مدتی این لباس را بپوشید پس نیازی به شستن آن نیست. اما این کار اشتباه است. کنار گذاشتن و انبار کردن لباس‌ها -از جوراب شلواری پشمی گرفته تا ژاکت- با لکه‌ها و بوی غذا نه تنها پاک‌کردن لکه‌ها را سخت‌تر می‌کند بلکه می‌تواند باعث جذب حشرات شود.

در عوض بهتر است لباس‌ها را بشویید یا خشکشویی کنید و قبل از انبار کردن آنها لکه‌ها را از بین ببرید. به‌علاوه، شش ماه دیگر وقتی کمد پر از لباس‌های گرم را باز می‌کنید و آنها را آماده می‌بینید از خودتان تشکر خواهید کرد.

۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها دوری کنید

اشتباه شماره ۲: عدم محافظت در برابر بیدها

شاید برایتان پیش آمده باشد که ژاکت مورد علاقه‌تان را پس از چند ماه باز کنید و ببینید بید آن را سوراخ کرده است. صحنه‌ای که حتماً ناراحتتان خواهد کرد. اما جلوگیری از بیدزدگی لباس کار دشواری نیست. شما می‌توانید با استفاده از اسانس روغن سدر یا اسطوخودوس و یا توپ‌های ضدبید (نفتالین) به راحتی از شر بیدها خلاص شوید.

۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها دوری کنید

اشتباه شماره ۳: چپاندن یک عالم لباس در یک جعبه

با آنکه گذاشتن برخی اقلام مانند کاپشن‌های پفکی در کیسه وکیوم می‌تواند گزینه مناسبی باشد، جا دادن سایر لباس‌ها در یک فضای کوچک ممکن است آنها را از ریخت بیندازد. چکمه‌ها و کفش‌های زمستانی معمولاً حجیم هستند اما بهتر است در مقابل وسوسه پر کردن یک جعبه با یک عالم کفش مقاومت کنید زیرا در عرض شش ماه شکلشان را از دست خواهند داد.

یک ترفند ساده این است که از قالب‌های شکل‌دهنده در چکمه‌های چرمی بلندتان استفاده کنید یا درون آنها را با روزنامه باطله پر کنید تا شکلشان حفظ شود.

۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها دوری کنید

اشتباه شماره ۴: نگهداری در جای اشتباه

برای نگهداری بلندمدت از لباس‌های زمستانی‌تان جایی را انتخاب کنید که خنک، خشک و دور از نور خورشید باشد. انتخاب بسیاری از افراد اتاق زیرشیروانی یا زیرزمین است اما بهتر است مطمئن شوید این مکان‌ها تغییرات دمایی زیادی را تجربه نمی‌کنند زیرا این وضعیت می‌تواند به لباس آسیب برساند.

همچنین از مکان‌های مرطوب دوری کنید زیرا رطوبت می‌تواند باعث ایجاد کپک و سفیدک شود. در نهایت نقطه‌ای به‌ دور از نور خورشید را برای انبار کردن لباس‌های زمستانی انتخاب کنید زیرا همان‌طور که می‌دانید نور آفتاب می‌تواند رنگ لباس‌هایتان را ببرد.

شما می‌توانید به جای اتاق زیرشیروانی یا زیرزمین، لباس‌هایی را که برای مدت طولانی نیاز ندارید زیر تخت یا در کشوهای آن، در طبقات بالایی کمد لباس یا در یکی از کمدهای خالی خانه بگذارید.

۵ اشتباهی که هنگام انبار کردن لباس های زمستانی باید از آنها دوری کنید

اشتباه شماره ۵: عدم استفاده از کاغذ بدون اسید

لباس‌های خاص مثل لباس‌های آنتیک یا ژاکت‌های بافتنی دست‌بافت را درون کاغذ بدون اسید بپیچید. سعی نکنید لباس‌های قدیمی یا الیاف طبیعی را در پلاستیک نگهداری کنید چون آنها ترجیح می‌دهند نفس بکشند.

سعی نکنید از کاغذهای بسته‌بندی معمولی استفاده کنید. اسید موجود در کاغذ می‌تواند در طول زمان باعث تجزیه الیاف شود. در عوض از کاغذ بدون اسید برای پیچیدن به دور لباس‌ها استفاده کنید تا به عزیزترین لباس‌هایتان کمک کنید در انبار زنده بمانند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha