۱ نفر

شوک بزرگ به کارمندان و کارگران درباره حقوق ۱۴۰۳

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۹:۱۲
کد خبر: 837907
شوک بزرگ به کارمندان و کارگران درباره حقوق ۱۴۰۳

خانه صمت در نامه ای به مجلس اعلام کرد: میزان ساعت کاری هفتگی ۴۴ ساعت در هفته است و اگر یک روز تعطیلی به ایام کاری اضافه شود، به تبع آن مزد کارکنان و کارگران نیز ۱۰ درصد کاهش می یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، خانه صمت در نامه ای به مجلس اعلام کرد: میزان ساعت کاری هفتگی ۴۴ ساعت در هفته است و اگر یک روز تعطیلی به ایام کاری اضافه شود، به تبع آن مزد کارکنان و کارگران نیز ۱۰ درصد کاهش می یابد.

خانه صمت ایران در نامه‌ای به نمایندگان مجلس ضمن انتقاد از تعطیلی پنجشنبه‌ها به شنبه‌ها اعلام کرد که در قانون کار میزان ساعت کاری هفتگی ۴۴ ساعت در هفته است و چنانچه یک روز تعطیلی به ایام کاری اضافه گردد ساعات کاری هفتگی ۴ ساعت کاسته شده و به تبع آن مزد کارکنان و کارگران نیز ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت.

در این نامه آمده است: به استحضار عالی شما می‌رساند با توجه به اینکه لایحه افزایش تعطیلات و کشور به دو روز در هفته در شرف رسیدگی و بررسی و اتخاذ تصمیم توسط آن مجلس است با توجه به اخبار منتشره مبنی بر اینکه احتمال دارد روز پنج شنبه به عنوان روز دوم تعطیلی هفتگی به تقویم کشور افزوده شود بر خود لازم میدانیم همانطور که قبلاً اعلام نموده ایم یادآور شویم که با توجه به تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه در غالب کشورهای جهان فعالان اقتصادی ایرانی که در بازارهای جهانی حضور دارند ناچار خواهند شد فقط از ظرفیت سه روز کاری استفاده نموده و به کار و فعالیت اقتصادی بین‌المللی بپردازند ولی چنانچه تعطیلات دو روزه شامل روزهای جمعه و شنبه پیش بینی شود تعداد روزهای مشترک کاری کشور ایران با بازارهای جهانی به جای سه روز، چهار روز خواهد شد و این یک روز به تنهایی ۲۵ درصد به فرصت و امکان فعالیت اقتصادی بین‌المللی خواهد افزود و تحقق منافع اقتصادی ملی را به میزان بهتر و قابل قبول تری فراهم خواهد ساخت و در صورت خلاف آن ۲۵ درصد بیشتر فرصت کار و رقابت را از دست خواهیم داد.

بنابراین استدعا داریم در اتخاذ تصمیم در این خصوص با لحاظ نمودن منافع ملی و توجه به اینکه حصول حمایت و جهش تولید و لازمه آن که سهولت و رونق تجارت بین‌المللی است ایجاب می‌نماید که هم تسهیل لازم فراهم آید و هم این که مشکلات جدیدی بر سر راه بخش تولید ایجاد نگردد از تعطیل نمودن یک روز کاری مفید اجتناب ورزیده و چنانچه اراده قطعی مجلس شورای اسلامی بر افزایش تعطیلات به دو روز است تعطیلی روز جمعه و شنبه ملاک قرار گیرد و از تعطیلی پنجشنبه به جای شنبه اجتناب شود.

از سوی دیگر لطفاً توجه فرمائید که در قانون کار میزان ساعت کاری هفتگی ۴۴ ساعت در هفته است و چنانچه یک روز تعطیلی به ایام کاری اضافه گردد ساعات کاری هفتگی ۴ ساعت کاسته شده و به تبع آن مزد کارکنان و کارگران نیز ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت.

از توجه و امعان نظری که در سال موسوم به «جهش تولید و مشارکت مردم برای حفظ توان تولیدی و تجاری کشور مبذول می‌فرمایید بسیار سپاسگزاریم.

شوک بزرگ به کارمندان و کارگران درباره حقوق ۱۴۰۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  1 0
  چطوریه اینجا قانون کار حکم میکنه ولی در مورد دستمزد ماده 41قانون کار باده هواست و وزیر بی کفایت افزایش دستمزد شورایعالی کار وخودش ونمایندگان دولت امصاء وابلاغ میکنه قانون برای همه باید یکسان باشد بخش دولتی وخصوصی معنا ندارد ومن دراوردیه
 • کارگر IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  2 0
  باسلام چرا نگارنده نامه هیچ تحقیقی نکرده؟بسیاری از شرکتها ساعات کاری بالای هشت ساعت دارند،مگه کارمند دولت هستیم که هشت بریم ساعت دو خانه باشیم؟فقط فکر کسر حقوق کارگران هستید.
 • IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  1 0
  صمت اول اهن قراضه ها رو مدیریت کنه بعد تو کار سازمان هاب دیگه دخالت کنه
 • محمد IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  1 0
  مگر مسئله ارتباط با جهان در اقتصاد برای حاکمیت مهم است؟
 • حسبن IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  1 0
  دیواری کوتاه تر از کارگران و کارمندان نیست خدایا به داد ما برس تنها پناه ما تویی
 • جعفر عباس پور IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  این کار واقعا قابل پیش بینی بودش چون که دستگاه های اجرایی به جز بانک و نهادهای خدماتی که تمام ساعت کارشون مفید هستش پنجشنبه ها تعطیل نمیکنن ولی بقیه که ساعت کاری مفید خیلی کمی دارن رو پنجشنبه تعطیل میکنن چون قصدشون کاهش حقوق انها بوده
 • civil IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  1 0
  از این نمایندگان کم سواد با گزینش های رانتی که فقط به فکر تعطیلات آخر هفته های خود و خانواده شان هستند و کاری بجز رفتن خانوادگی به شمال در مغز کوچکشان نیست چه توقعی می توان داشت؟!!! احتمالا نهار نخوردن
 • م.خ IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  1 0
  این چرت و پرتها چی هست بجاش می بایست اضافه کار به کارگران بدهند تا حقوقشون بیشتر هم شود
 • کامران قاصدی IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  سلام و وقت بخیر خانه صمت که اساسا توسط بخش خصوصی اداره می شود به دنبال منافع خودش و گرفتن ماهی از اب گل آلود است. به این دوستان بفرمایید یک بررسی در دنیا انجام دهند. از سال 2015 که موضوع کاهش ساعت کاری در دنیا مطرح شده است، تا به امروز هیچ دولتی - حتی چین کمونیستی - کاهش حقوق ناشی از کاهاش ساعات کاری را قبول نکرده است. لطفا به خانه صمتی ها بفرمایید بی خود شانتاژ تولید نکنند و حرف در دهان دولت و مجلس نگذراند.