۰ نفر

تبدیل بیش از ۴۰۱ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۵:۴۷
کد خبر: 837877
تبدیل بیش از ۴۰۱ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

تعداد مجوزهای کاغذی که به شناسه یکتا تبدیل شده تا روز دوم اردیبهشت به ۴۰۱ هزار و ۴۹۰ مجوز رسیده است.اصناف تا روز مورد گزارش ۳۷۷ هزار و ۹۸۴ مجوز کاغذی را به شناسه یکتا تبدیل کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در میان استان ها رتبه های برتر تبدیل مجوزهای صنفی کاغذی به شناسه یکتا همچنان متعلق به لرستان، گیلان، همدان و خراسان جنوبی است.


در استان لرستان از مجموع 66 هزار و 525 پروانه کسب بیش از 20 هزار و ۹۶۱پروانه، در استان گیلان از  120هزار و 992 پروانه کسب 29 هزار و ۳۴۶پروانه، در استان همدان از مجموع 69 هزار و 906 پروانه کسب ۱۳ هزار و 800 پروانه و در خراسان جنوبی از مجموع 33 هزار و ۱۰۲ پروانه کسب ۶ هزار و ۹۱ پروانه کسب به شناسه یکتا تبدیل شده است.
گفتنی است؛ در استان های مذکور به ترتیب 31.۵ درصد، ۲۴.۳ درصد، ۱۸.۷ درصد و ۱۸.۴ درصد از کل پروانه های کسب کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است.


لازم به ذکر است؛ از 25 اردیبهشت سال 1403 مجوزهای کاغذی بی اعتبار هستند و سامانه های دولتی و بانکی به فعالان اقتصادی فاقد مجوز الکترونیک (شناسه یکتا) خدمت نمی دهند.آن دسته از فعالان اقتصادی که هنوز شناسه یکتا ندارند یعنی نام شان در qr.mojavez.ir نیست می توانند با گوشی همراه خود و ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه/کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوزها (mojavez.ir)، به سرعت، رایگان و غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

تبدیل بیش از ۴۰۱ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha