۳ نفر

میزان افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۵۸
کد خبر: 837635
میزان افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمود پاکدل معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد امسال برای اولین بار افزایش‌های قانونی حقوق ایثارگران  در فروردین ماه اعمال شد.

پاکدل با اشاره به جزئیات افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ ایثارگران، عنوان‌کرد: افزایش حقوق شهدای نیروهای مسلح اعم از حالت اشتغال و بازنشسته و کسانی که در همکاری با نیروهای مسلح شهید یا جانباز شده‌اند مطابق مواد ۳۸ ، ۳۹ و ۴۰ بر اساس احکام صادر شده در اسفند ماه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

وی افزود: افزایش حقوق شهدای غیرمستخدم مردمی و جانبازان تبصره یک معادل ۲۰ درصد بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش حقوق شهدای دستگاه‌های اجرایی مطابق ماده ۳۹ است اما فعلاً معادل ۲۰ درصد افزایش داده‌ایم که در تطبیق احکام ارسالی دستگاه‌ها مابه التفاوت پس از دریافت حکم انجام می‌شود.

پاکدل ادامه داد: حق پرستاری به تعداد ۱۳۸ هزار نفر و با افزایش ۳۵ درصد به مبلغ هر  k معادل ۷۱ میلیون و ۶۶۱ هزارو ۸۴۰ ریال اقدام شده است که معادل مصوبه شورای عالی کار است. مستمری والدین شهدا از مبلغ ۷۰ میلیون و ۸۰ هزار ریال به ۱۵۰ میلیون ریال به استناد قانون بودجه ۱۴۰۳ افزایش داده شده که معادل ۱۱۴ درصد است.

وی افزود: کمک معیشت ایثارگران با توجه به عدم ابلاغ آیین نامه آن مطابق اسفندماه پرداخت شده به محض ابلاغ آیین‌نامه که مراحل اولیه آن انجام شده اقدام و از فروردین ماه مابه التفاوت آن نیز اقدام می‌شود.

پاکدل گفت: حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به این دلیل که تاکنون آیین نامه آن ابلاغ نشده است معادل سال قبل اقدام شده و پس از ابلاغ سقف سال ۱۴۰۳ معادل مبلغ مصوب اصلاح می‌شود.

وی افزود: برای کسورات اولین افزایش مرتبط با صندوق شاهد با توجه به تماس‌ها و مراجعات ایثارگران و به منظور تامین نظر ایثارگران و همچنین فراهم نمودن زمینه پرداخت سریع وام‌های قرض‌الحسنه ضروری به ایثارگران با مدیرعامل صندوق شاهد جلسه‌ای داشتیم و سقف کسورات معادل میانگین ۲۰ درصد افزایش و حداکثر مبلغ سه میلیون تومان در نظر گرفتیم و چنانچه ایثارگرانی بابت حقوق یا مستمری و حق پرستاری افزایش بیش از سه میلیون داشته باشند تا این سقف اقدام می‌شود همچنین ایثارگران که دارای دریافتی‌های غیر از حقوق و مستمری مانند حق پرستاری موضوع ماده ۲۶ و حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران داشته‌اند فقط از حقوق یا مستمری کسر شده است و جانبازانی که صرفاً از بنیاد حق پرستاری دریافت می‌کنند و عضو صندوق شاهد هستند معادل افزایش حق پرستاری و حداکثر سه میلیون تومان اقدام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • صفر IR ۰۱:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  سلام ‌این‌همه‌حرف‌درباره‌ایثارگران‌والاه‌همش‌دروغ بنده پارسال‌۲۶..۱۱‌سبته‌نام‌کردم ‌براکارته‌هوشمند‌یک‌ساله‌گذاشته‌تازه ‌پیامدادن‌مدارکت‌تکمیل‌نیست ‌درصورتیک‌تمامه‌مدارکماتحدیل‌دادم‌اصلا ن‌کسی‌احمیت‌نمید‌تاچه‌برس‌به‌این‌حرفا
 • Rza IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  جانبازان رهبران نهضتند ،(از فرمایشات امام راحل رضوان الله تعالی علیه.) این عزیزان را دریابد.
 • علی استعلامی IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  هنوز ریالی از بابت افزایش حقوق ایثارگران پرداختی نکرده اند و در حقوق فروردین ماه هم همون حقوق پارسال را اتخاذ نموده اند ودر ضمن در سال ۱۴۰۲ در نیمه های دوم مبلغی جزیی حقوق ما ایثارگران افزایش یافته بود و در اردیبهشت امسالم با دیر کرد حقوقها را پرداخت نمودند ایشان چطوری گفتن پرداخت کردیم ما که ندیدیم لطفا این پیامها را به گوش ایشان برسانید والا ماهم میدونیم حرفمان را به که کسی برسانیم
 • نورعلی نوروزی US ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  سلام حقوق ایثارگران معسر فراجا چقدر میشه ممنون
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
  0 0
  ازعزیزان که به فکر ایثارگران هستن به بانک دی هم اطلاع بدهید که این وام ما هر موقع رفتیم بانک جواب دادن درست نمیدن هیچی تازه مسخره میکنن
 • گمشده IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۱
  0 0
  جناب ماسربازان وظیفه در زمان جنگ هیچ سهمی از وام مسکن نداریم وهیچ ارزشی جهت رفاه مادراین مملکت قائل نیستن