۰ نفر

برگزاری آزمون استخدام دبیر با یک میلیون داوطلب

۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۴۲
کد خبر: 837113
برگزاری آزمون استخدام دبیر با یک میلیون داوطلب

رییس سازمان سنجش با اشاره به برگزاری آزمون استخدام دبیر با شرکت یک میلیون نفر در سال ۱۴۰۳ گفت: سال ۱۴۰۲ هیچ تقلب سازمان یافته‌ای در کنکور شکل نگرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، عبدالرسول پورعباس در همایش ملی تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ گفت: ۱۴۰ هزار نفر عوامل اجرایی در حوزه‌های کنکور فعالیت می‌کنند و فراجا در برگزاری کنکور بسیار کمک می‌کند.

آزمون آموزگاری با شرکت ۶۰۰ هزار داوطلب 

وی افزود: در اسفند سال ۱۴۰۲ یکی از سنگین‌ترین آزمون‌های کشور که آزمون استخدام آموزگاری بود را با شرکت ۶۰۰ هزار نفر را برگزار کردیم، در حالیکه در گروه علوم تجربی کنکور حدود ۵۵۰ هزار شرکت کننده داریم.

رئیس سازمان سنجش گفت: در سال ۱۴۰۳ آزمون استخدامی دبیری را با شرکت بیش از یک میلیون داوطلب برگزار خواهیم کرد.

پور عباس با اشاره به اینکه تغییرات اساسی در برگزاری کنکور داریم و به سمت برگزاری کنکور الکترونیک حرکت می‌کنیم، ادامه داد: مبارزه همه‌جانبه علیه تقلب‌های سازمان یافته در کنکور شکل گرفته است.

یک مورد تقلب در کنکور ۱۴۰۲ نداشتیم

رییس سازمان سنجش عنوان کرد: سال ۱۴۰۲ هیچ تقلب سازمان یافته‌ای در کنکور نتیجه نداد و حدود ۶۰ داوطلب تجهیزات تقلب به همراه داشتند که دستگیر شدند و حتی یک مورد تقلب انجام نشد.

وی با اشاره به مصوبه شورای امنیت کشور و ابلاغ وظایف دستگاه‌های اجرایی برای تامین امنیت کنکور بیان کرد: امن‌ترین آزمون‌ها را در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ داشتیم، یک روش ابداعی و پیچیده را آغاز کردیم که امسال هم ادامه دارد، سال گذشته کمتر از چند دقیقه توانستیم فردی را که از سوالات کنکور عکس گرفته بود و قصد ارسال آن را داشت، دستگیر کنیم.

وی ادامه داد: امسال همه دستگاه‌هایی که با مصوبه شورای امنیت کشور به تامین امنیت کنکور ملزم هستند باید این امانت را به شکل صحیح و دقیق به سرانجام برسانند. 

ابلاغ اساسنامه سازمان ملی سنجش بعد از کنکور 

پور عباس درباره آینده سازمان سنجش گفت: اساسنامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور تصویب و توسط رییس جمهور ابلاغ شد و قرار است بعد از نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۴ ابلاغ شود.

وی ادامه داد: وظیفه سازمان ملی سنجش در دو حوزه ارزشیابی ورود داوطلبان و ارزشیابی و کارآیی نظام آموزشی تعریف شده است که تمام آزمون‌های سراسری از آزمون‌های نهایی آموزش و پرورش تا ورودی دانشگاه‌ها و آزمون‌های استخدامی را شامل می‌شود.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا نرم افزارهای مناسب را برای تصحیح هوشمند آزمون‌های تشریحی به کار بگیریم. در عین حال آزمون‌های الکترونیک را هم پیگیری کردیم که نرم افزارهای آن تهیه و پشتیبانی آن کامل شده است و در انتظار سخت‌افزار مناسب هستیم.

معاون وزیر علوم افزود: از عوامل اجرایی می خواهم لحظه ای چشم برهم نگذارند تا کنکور با موفقیت برگزار شود. قوه قضاییه از دو سال پیش پای کار بوده است و حتی قضات کشیک ما را در رسیدگی به تخلف‌ها کمک کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha