۰ نفر

فوری / مدارس این شهرها به دلیل بارش شدید باران تعطیل شد

۲۷ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۲۰
کد خبر: 836504
فوری / مدارس این شهرها به دلیل بارش شدید باران تعطیل شد

فرماندار جیرفت از تعطیلی همه مقاطع تحصیلی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در جنوب کرمان به دلیل بارندگی‌های احتمالی که با جاری شدن سیل همراه خواهند بود خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، احمد بلندنظر با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارندگی‌های دو روز آینده که جنوب کرمان بیشتر از سایر مناطق تحت تاثیر این  سامانه بارشی قرار دارد، اظهار کرد: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی و هشدارهای مدیریت بحران، سامانه بارشی در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین در جنوب کرمان و شهرستان جیرفت فعال خواهد شد.

وی از تعطیلی همه مقاطع تحصیلی در سطح شهرستان جیرفت و بخش‌های تابعه خبر داد و افزود: با توجه به احتمال جاری شدن سیل، آبگرفتگی معابر، ایجاد اختلال در تردد عمومی و جلوگیری از خطرات احتمالی، همه مدارس تعطیل خواهند  بود.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان جیرفت همچنین به عشایر و روستاییان نسبت به عدم تردد در مسیر سیلاب‌ها و مسیل‌ها هشدار داد و گفت: عشایر از اتراق و تردد در مسیر رودخانه‌ها خودداری نمایند و همچنین روستاییان در روزهایی که هشدار قرمز صادر شده، با احتیاط تردد کنند.

وی از آمادگی ستاد مدیریت بحران و همه دستگاه‌های امداد رسان خبر داد و افزود: مرخصی همه کارمندان طی دو روز آینده لغو شده است.

مدارس قلعه گنج هم تعطیل اعلام شدند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج نیز در گفت و گو با ایسنا از تعطیلی همه مدارس در سطح این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و اعلام ستاد بحران شهرستان همه مدارس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه پیش رو تعطیل هستند.

سیداسماعیل آفاق حسینی همچنین احتمال آبگرفتگی معابر را به خاطر اعلام شدت بارش‌ها از دیگر دلایل تعطیلی مدارس عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، براساس اخبار دریافتی، به علت ورود سامانه بارشی سیل آسا که جنوب کرمان نیز تحت تاثیر پیامدهای آن قرار دارد، همه مدارس در شهرستان‌های جنوب کرمان به غیر از شهرستان کهنوج در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه تعطیل اعلام شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha