۰ نفر

حمله پمپئو به بایدن: به ایران چراغ سبز نشان دادید

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۳:۱۱
کد خبر: 836010
حمله پمپئو به بایدن: به ایران چراغ سبز نشان دادید

وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت: اظهارات اخیر بایدن و دولتش در روزهای اخیر به ایران چراغ سبز نشان داده است تا حملاتش را ادامه دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا اذعان کرد که ایالات متحده بازدارندگی خود را در برابر ایران از دست داده است.

پمپئو جمعه شب در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز با این ادعا که «ایران در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) به اسرائیل حمله کرد» افزود که فقدان بازدارندگی آمریکا باعث شد که حماس به اسرائیل حمله کند.

وی اظهار کرد که این حمله و تهدیدهای فعلی علیه اسرائیل موید آن است که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا «یک سیاست شکست‌خورده را برای دفاع از اسرائیل ادامه می‌دهد.»

وی تاکید کرد، اظهارات اخیر بایدن و دولتش در روزهای اخیر به ایران چراغ سبز نشان داده است تا حملاتش را ادامه دهد.

پمپئو درباره اظهارات روز جمعه بایدن که از ایران خواسته بود به اسرائیل حمله نکند، گفت که این یک سیاست نیست و «حتی بازدارندگی نیست.»

وزیر خارجه سابق آمریکا سیاست دولت بایدن در قبال تحولات خاورمیانه پس از حمله هفتم اکتبر را ناشی از «ضعف و بزدلی» خواند و گفت که کاخ سفید پیش‌فرض تهدید ایران را پذیرفته است.

وی افزود، بایدن چراغ سبز به ایران نشان داده است، به نظامی که صراحتا اعلام کرده که خواهان نابودی آمریکا به عنوان «شیطان بزرگ» و اسرائیل است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha