۰ نفر

فراخوان درگاه ملی مجوزهای کشور؛

هرچه زودتر مجوزهای کاغذی تان را الکترونیکی کنید

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۲:۳۹
کد خبر: 836002
هرچه زودتر مجوزهای کاغذی تان را الکترونیکی کنید

درگاه ملی مجوزهای کشور همه فعالان اقتصادی را مکلف کرد تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ تمامی مجوزهای کاغذی را به مجوزهای الکترونیکی تبدیل نمایند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، درگاه ملی مجوزهای کشور اعلام کرد: بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ الکترونیکی شوند و از این تاریخ هر فعال اقتصادی که مجوزالکترونیکی (شناسه یکتا) نداشته باشد، از نظر قانون و سامانه های دولتی و بانکی فاقدمجوز محسوب می‌شود.

با همت سازمان فناوری اطلاعات، تمهیدات فنی لازم روی درگاه ملی مجوزها به نحوی فراهم شده است تا هر فعال اقتصادی با داشتن کارت ملی، کد پستی و شماره مجوز، بتواند مجوزالکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کند و نامش در بانک اطلاعت کسب و کارها qr.mojavez.ir قرار بگیرد. لازم به ذکر است هرفعال اقتصادی که نامش در بانک اطلاعات کسب وکار کشور نباشد، از ۲۶ اردیبهشت ماه، فاقد مجوز تلقی و به تدریج از دریافت خدمات در سامانه‌های دولتی محروم خواهد شد.

در پایان خاطرنشان می‌شود، وزارتخانه‌های ارشاد، کشور، علوم، بهداشت و آموزش و پرورش هنوز تمهیدات فنی لازم برای تبدیل مجوزهای کاغذی صادره فرد در سال‌های گذشته به مجوز الکترونیکی را فراهم نکرده است.

بدیهی است، عواقب احتمالی برای فعالان اقتصادی زیر مجموعه این دستگاه ها، بر عهده خود دستگاه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha