۰ نفر

ورود سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر روز یکشنبه

۲۳ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۱۷
کد خبر: 835688
ورود سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر روز یکشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید در بعد از ظهر روز یکشنبه از سمت شمال غرب به کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوای روز (۲۳ فروردین)، گفت: در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، رعد و برق، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی افزود: فردا جمعه بارش در شمال غرب و غرب کشور قطع شده ولی در سایر مناطق ذکر شده و همچنین در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان ادامه می‌یابد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوای روز شنبه گفت: در شمال شرق، شرق، جنوب سیستان و بلوچستان، استان‌های مازندران و گلستان، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، یکشنبه در شمال شرق و شرق و دوشنبه در شمال شرق کشور بارش رخ می‌دهد و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

رفیعی در ادامه بیان کرد: از بعد از ظهر یکشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و دوشنبه در شمال غرب برخی نقاط غرب، جنوب غرب و جنوب کشور سبب بارش خواهد شد.

وی افزود: پنجشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی نواحی مرکزی کشور و پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می‌شود و تا روز شنبه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت. در دو روز آینده دریای خزر، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

رفیعی با اشاره به وضعیت جوی امروز پایتخت گفت: آسمان تهران امروز ابری همراه با بارش باران، کاهش وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود و بیشینه دمای تهران امروز ۲۰ و کمینه دما ۱۴ درجه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha