۰ نفر

هجوم ملخ صحرایی در ایران؟

۱۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۲:۴۷
کد خبر: 834610
هجوم ملخ صحرایی در ایران؟

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: «تاکنون هیچ ملخ صحرایی وارد کشور نشده و اگر شرایط برای زادوولد و مهاجرت آن‌ها فراهم شود، ممکن است در نیمه دوم سال وارد کشور شوند.»

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سعید معین در پاسخ به این سؤال که ملخ‌های صحرایی که قرار بود از اسفند و فروردین وارد کشور شوند، آیا وارد شده‌اند یا خیر؟ گفت: «امسال ملخ صحرایی وارد کشور نشد و در حال حاضر به میزان اندکی در مناطق جنوبی عربستان هستند.»

 وی افزود: شرایط برای تکثیر و ورود ملخ‌ها به کشور فراهم نشد. اگر بارندگی‌ها در شبه جزیره عربستان در سه چهار ماه اخیر بالاتر از حد نرمال بود و بیابان‌ها سبز می‌شد، آن وقت زادوولد این ملخ‌ها نیز افزایش می‌یافت و به سمت شمال عربستان و سپس کشور ما حرکت می‌کردند.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ادامه داد: چون جمعیت ملخ‌ها بالا نرفت نتوانستند به فرم مهاجر درآمده و به مناطق دیگر بروند.

وی تصریح کرد: همچنین سیکلون یا چرخند (اصطلاحی در هواشناسی است که به بررسی مستقیم جهت حرکت یک توده هوا می‌پردازد) نیز ایجاد نشد که بتواند به راحتی ملخ‌ها را جابه‌جا کند.

معین پایان گفت: اگر شرایط فراهم شود ممکن است این ملخ‌ها زاد و ولد کنند و وارد کشور شوند، ولی در حال حاضر هیچ ملخ صحرایی وارد کشور نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha