۰ نفر

شمش طلای حراجی چند؟

۲۷ اسفند ۱۴۰۲، ۱۰:۳۱
کد خبر: 831297
شمش طلای حراجی چند؟

در مجموع ۱۵ حراج برگزار شده در مرکز مبادله ارز و طلای ایران ۱۸۳۹ کیلو شمش طلای یک کیلویی به فروش رسیده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، پانزدهمین حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با معامله ۱۵۰ قطعه شمش یک کیلوگرمی به پایان رسید. بنابراین در مجموع ۱۵ حراج برگزار شده در این مرکز ۱۸۳۹ کیلو شمش طلای یک کیلویی به فروش رسیده است.

روز شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران شاهد معامله ۱۵۰  قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵  بود. طی جلسه معاملاتی حراج پانزدهم و در دو عرضه عمده و خرد، مجموعا ۱۸۲ قطعه شمش طلای استاندارد از سوی صادرکنندگان عرضه شد. میانگین قیمت شمش های طلای معامله شده در این روز،  ۴ میلیارد و ۵۲ میلیون تومان  به ثبت رسید.

چهاردهمین حراج شمش طلا نیز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با معامله ۲۴۸ قطعه شمش یک کیلوگرمی به پایان رسید. طی جلسه معاملاتی چهاردهم و در دو عرضه عمده و خرد، مجموعا  ۳۸۶ قطعه شمش طلای استاندارد از سوی صادرکنندگان عرضه شد. میانگین قیمت شمش های طلای معامله شده در این روز،  ۳ میلیارد و ۹۷۴ میلیون تومان  به ثبت رسید.

روز  یکشنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران شاهد خرید ۱۸۱ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار از سوی فعالان صنعت طلای کشور بود. طی جلسه معاملاتی قبل و در دو عرضه عمده و خرد، مجموعا  ۳۵۶ قطعه شمش طلای استاندارد از سوی صادرکنندگان عرضه شد.

شمش های طلای استاندارد، در حراج سیزدهم با میانگین قیمت ۴ میلیارد و ۱۳ میلیون تومان معامله شد. که نسبت به حراج دوازدهم ۵۹ میلیون تومان کاهش یافته است.

تالار معاملات طلای مرکز مبادله در دوازدهمین حراج حضوری شمش طلا نیز، شاهد خرید ۲۰۳ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار از سوی فعالان صنعت طلای کشور بود. شمش های طلای استاندارد، در حراج دوازدهم با میانگین قیمت ۴ میلیارد و ۷۲ میلیون تومان معامله شد. که نسبت به قیمت فروش شمش طلا در حراج قبلی ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته بود.

از مجموع عرضه ۳۳۰ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار در یازدهمین حراج حضوری نیز، ۲۳۴ قطعه شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش های طلای استاندارد، در حراج یازدهم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۹۰۹ میلیون تومان معامله شد.

در دهمین حراج حضوری شمش طلا از مجموع عرضه ۳۰۴ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۲۶۸ قطعه شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش های طلای استاندارد، در حراج دهم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۷۲۱ میلیون تومان معامله شد.

در  نهمین حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران که اول اسفند ماه با حضور خریداران و فروشندگان در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار شد.از مجموع عرضه ۱۴۳ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۱۲۴ قطعه شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش های طلای استاندارد، در حراج نهم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۶۱۳ میلیون تومان معامله شد.

گفتنی است در هشتمین حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران از مجموع عرضه ۲۲۵ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۱۲۴ قطعه شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش های طلای استاندارد، در حراج هشتم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان معامله شد.

در هفتمین حراج حضوری شمش طلا، از مجموع ۱۴۱ شمش طلای عرضه‌شده استاندارد یک‌کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۷۴ شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش‌های طلای استاندارد، در حراج حضوری هفتم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان معامله شد.

در ششمین حراج حضوری که سه‌شنبه هفته قبل برگزار شده بود؛ از مجموع ۴۶ قطعه شمش طلای استاندارد یک‌کیلوگرمی عرضه‌شده، ۳۴ شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش‌های طلای استاندارد، در حراج حضوری ششم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۴۹۱ میلیون تومان معامله شد.

در پنجمین حراج حضوری شمش طلا نیز از مجموع ۱۱۲ شمش طلای عرضه‌شده استاندارد یک‌کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۹۴ شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش‌های طلای استاندارد، در حراج حضوری قبل با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان معامله شد.

گفتنی است در چهارمین حراج شمش طلا نیز، جمعاً ۱۱۶ قطعه شمش طلای استاندارد صادرکنندگان بخش خصوصی عرضه شد که از این میزان ۱۱ قطعه شمش با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.

در سومین حراج نیز از مجموع ۱۱۲ شمش طلای عرضه‌شده استاندارد یک‌کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۷۹ شمش طلای استاندارد مورد معامله قرار گرفت. شمش‌های طلای استاندارد، در حراج حضوری سوم با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.

دومین حراج حضوری شمش طلای استاندارد نیز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با عرضه ۳۷ کیلوگرم شمش طلای رفع‌تعهدارزی برگزار شد که از این میزان عرضه براساس مکانیسم عرضه و تقاضا و روش حراج حضوری، ۵ کیلوگرم شمش با قیمت میانگین ۳ میلیارد و ۶۰۳ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. در جلسه اول حراج هم ۱۰ شمش طلای یک‌کیلویی به فروش رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha