۰ نفر

بلیت هواپیما گران می‌شود

۲۲ اسفند ۱۴۰۲، ۱۰:۳۶
کد خبر: 830152
بلیت هواپیما گران می‌شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شورای عالی هواپیمایی این هفته برای تعیین نرخ بلیت هواپیما در سال آینده تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد محمدی بخش  افزود: سازمان هواپیمایی کشوری موظف به اجرای نرخ‌های مصوب است و تا مشخص شدن رای نهایی دیوان عدالت اداری با یک بحث کارشناسی، قیمت جدید را برای سال آینده ابلاغ می‌کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تا پایان ۱۴۰۲ نرخ مصوب شبکه هوایی، همان قیمت‌های اردیبهشت ماه است، اما پروازهای خارجی با توجه به دلاری بودن هزینه‌های فرودگاه مقصد، قیمت آن تابع عرضه و تقاضاست و تابع نرخ گذاری نیست.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره اقدامات این سازمان برای تعطیلات نوروزی گفت: برنامه ریزی برای مسیرهای پرتردد صورت گفته و تسهیلات فرودگاهی، کنترل بازرسی، امنیتی و نظارتی در حال انجام است و امسال تقارن سفرهای نوروزی با ماه رمضان باعث برنامه ریزی متفاوت در ساعات افطار و سحر و نماز صبح شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین تقاضا در پروازهای خارجی در مسیرهای عتبات عالیات، استانبول و دوبی و در پروازهای داخلی مشهد است که با استقبال بیشتری مواجه است افزود: هواپیماهای پهن پیکر را برای پوشش مسیرهای پرتقاضایی همانند کیش و مشهد قرار داده ایم.
وی افزود: نرخ بلیت‌های پروازی از سال گذشته بر اساس مصوبه سران قوا باید با ابلاغیه ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود و بعد از نرخ گذاری در اردیبهشت ۱۴۰۲، شرکت‌های هواپیمایی به قوه قضاییه مراجعه کرده و تقاضای آزاد سازی و متنوع سازی نرخ را داشتند که فعلا این حکم موقوف الاجرا از سوی دیوان اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha