۰ نفر

خبر فوری برای کنکوری‌ها؛ نحوه اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۳ تا ۱۴۰۵

۱۸ اسفند ۱۴۰۲، ۱۳:۱۶
کد خبر: 829232
خبر فوری برای کنکوری‌ها؛ نحوه اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۳ تا ۱۴۰۵

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت: خرداد ۱۴۰۳ امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سابقه تحصیلی تولید می‌شود که برای پایه یازدهم در کنکور سال ۱۴۰۴ و پایه دهم در سال ۱۴۰۵ اثر می‌گذارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محسن زارعی؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش با بیان نحوه اثرگذاری سوابق تحصیلی برای دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه دوم، اظهار کرد: در سال جاری و برای آزمون سراسری ۱۴۰۳ فقط آزمون نهایی پایه دوازدهم به عنوان ۵۰ درصد سهم سابقه تحصیلی محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: آزمون‌های نهایی و سوابق تحصیلی دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم برای سال‌های بعد آنان موثر واقع می‌شود؛ یعنی برای سال تحصیلی ۱۴۰۴، سابقه تحصیلی پایه یازدهمی که امسال آزمون می‌دهد به همراه پایه دوازدهم موثر خواهد بود. در سال تحصیلی ۱۴۰۵ نیز هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تاثیرگذار خواهد بود.

زارعی با بیان اینکه دروس عمومی فقط در سابقه تحصیلی تولید می‌شوند، گفت: دانش‌آموزان باید تمام توان خود را برای این سابقه تحصیلی قرار دهند؛ ما به ازای دیگری در آزمون سراسری نخواهد بود.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در رابطه با نحوه اثرگذاری دروس تخصصی گفت: سهم دروس اختصاصی در سابقه تحصیلی به میزان ۲۲ درصد است و مابقی ۵۰ درصد در آزمون سراسری تولید خواهد شد؛ لذا ۲۸ درصد دروس عمومی صرفا در سابقه تحصیلی تولید می‌شود به همین جهت تاکید داریم دروس عمومی را جدی‌تر بگیرند.

زارعی در پایان خطاب به دانش‌آموزان گفت: امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سابقه تحصیلی منظور می‌شود. برای پایه یازدهم در سال ۱۴۰۴ و پایه دهم در سال ۱۴۰۵ منظور می‌شود و این مسئله یعنی سابقه تحصیلی دانش‌آموزان محفوظ شده و در زمان مشخص خود اثر می‌گذارد و محاسبه می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • M IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۸
    4 0
    با این کار فشار و استرس بیشتری به کنکوریا تحمیل میشه