۰ نفر

مجارستان: اوکراین زودتر با روسیه مذاکره کند

۱۱ اسفند ۱۴۰۲، ۲۰:۴۰
کد خبر: 827822
مجارستان: اوکراین زودتر با روسیه مذاکره کند

نخست‌وزیر مجارستان با یادآوری این نکته که زمان در جنگ اوکراین به ضرر کی‌یف و حامیان غربی‌اش عمل می‌کند، به اوکراین توصیه کرد هرچه سریع‎‌تر با روسیه وارد مذاکره شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان با بیان اینکه در جنگ اوکراین، زمان به نفع روسیه است، گفت به نفع اوکراین است که هر چه سریع‌تر مذاکرات صلح را آغاز کند.

اوربان در یک نشست دیپلماتیک در آنتالیا گفت: می‌خواهم موضع بوداپست را در جنگ اوکراین تصریح کنم. ابتدا باید دو سناریوی ممکن را شرح دهم. نخست اینکه زمان به نفع اروپا و اوکراین باشد که در این صورت جنگ ادامه پیدا می‌کند. سناریوی دیگر این است که زمان به نفع روسیه باشد. از نظر من گزاره دوم صحت دارد. پس فکر می‌کنم اتحادیه اروپا و اوکراین باید بلافاصله مذاکرت صلح را آغاز کنند.

روسیه جنگ علیه اوکراین را در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز کرد. هیئت‌های روس و اوکراینی از آن زمان، چندین دور مذاکرات صلح برگزار کرده‌اند؛ اما این مذاکرات، در نهایت، به بن‌بست رسید. «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در اکتبر ۲۰۲۲ سندی قانونی را امضا کرد که به‌موجب آن، تا وقتی «ولادیمیر پوتین» عهده‌دار سمت ریاست‌جمهوری روسیه باشد، مذاکره اوکراین با این کشور ممنوع خواهد بود.

زلنسکی در نوامبر ۲۰۲۲ طرح ۱۰ ماده‌ای به معرفی کرد که به «فرمول صلح زلنسکی» معروف شده است. این طرح شامل تبادل کامل زندانیان با روسیه، تضمین‌های امنیتی برای اوکراین و بازگشت به مرزهای پیش از ۲۰۱۴ بود. مسکو بارها گفته است که از مذاکرات صلح مادامی که کی‌یف مرزبندی‌ها در تصرفات ارتش روسیه از آغاز این جنگ را به رسمیت بشناسد، از مذاکرات صلح حمایت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha