۰ نفر

زنان سرپرست خانوار بخوانند؛ این مشکل حل شد

۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۲:۰۷
کد خبر: 827381
زنان سرپرست خانوار بخوانند؛ این مشکل حل شد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از حل مشکل ضمانت زنان سرپرست خانوار در بانک‌ها با تصویب دولت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی صبح چهارشنبه نهم اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود اظهار کرد: امروز تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا ۵ هستند، به ضمانت دولت بدهند.

وی همچنین بیان کرد: لایحه‌ای که برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار داده بودیم به آیین‌نامه‌ای ختم شد که پنجره واحد و سامانه‌ای برای زنان سرپرست خانوار ثبت شد که از این طریق همه خدمات و حمایت‌هایی که از زنان سرپرست خانوار انجام می‌شود از طریق این پنجره صورت می‌گیرد.

خزعلی افزود: از طریق این پنجره واحد می‌توانیم وضعیت آن‌ها را بهتر رصد کنیم و خدمات بیشتری را در بخش‌های مختلف مشاوره، حقوقی، حمایتی، اشتغال و مهارت‌افزایی به آن‌ها داشته باشیم. امیدواریم این لایحه سامان بهتری بگیرد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در پایان یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مسائل مساله لایحه امنیت زنان بوده که بعد از ۱۲ سال در این مجلس به نتایجی رسید اگرچه نهایی نشده ولی مراحلی را طی کرده و امیدواریم بهتر از این پیش برود. در برنامه هفتم هم شرایط خوبی برای زنان پیش‌بینی شده است که امیدواریم آن هم به مرحله نهایی برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۰
  0 0
  واضحتربگیدممنون
 • بازنشسته IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  0 0
  خانم خزعلی تامین اجتماعی عیدی آخر سال رو بابت حق تاهل به مستمری بگیران نداد اونوقت بانک ها بیان ضمانت کنند.
 • فرمانده DE ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  0 0
  وام دهه شصتی که رانتی برای اسنوا بیش نی،فقط جز برای جیب اسنوا هیچی نی،مردم هیچی،افتضاح و وعده توخالی