۰ نفر

برای نخستین بار فرآیند اخذ مجوزهای زمین پایه تدوین شد

۸ اسفند ۱۴۰۲، ۱۳:۵۲
کد خبر: 827159
برای نخستین بار فرآیند اخذ مجوزهای زمین پایه تدوین شد

رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: برای نخستین بار فرآیند دریافت مجوزهای زمین پایه تدوین شد که از فروردین سال آینده ابلاغ می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، امیر سیاح رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار در حاشیه هشتادمین جلسه هیات مقررات زدایی با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از مشکل ترین مجوزها برای بخش تولید، مجوزهای زمین پایه بود زیرا متقاضی ساخت واحدهای بزرگ صنعتی، خدماتی، بهداشتی و ... به دلیل روشن نبودن فرآیند اخذ مجوز و استعلام های مورد نیاز همواره در این روند با چالش های متعدد مواجه می شد.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید افزود: در راستای حمایت و تسهیل شرایط تولید تلاش کردیم تا فرآیند اخذ مجوزهای زمین پایه را مدون کنیم تا برای مقاضیان اخذ این نوع مجوز مشخص باشد که برای دریافت مجوزهای زمین پایه چه مراحلی را باید طی کند.
سیاح ادامه داد: تمامی روند دریافت مجوزهای زمین پایه مدون شده است و از فروردین سال آینده ابلاغ می شود.
رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار در ادامه گفت: در حال حاضر یک میلیون هکتار از اراضی مرغوب و دارای زیرساخت کشور به دلیل مقررات حرائم بهداشتی که منطبق به دانش روز نیست، غیرقابل استفاده باقی مانده است.در این جلسه مقرر شد تا برای هشتاد ویکمین جلسه هیات مقررات زدایی سازمان دامپزشکی مقررات حرائم بهداشتی را با توجه به اطلاعات و علم روز بازنگری کند.
وی با تاکید براینکه برای تسهیل شرایط کسب وکار باید دستورالعمل ها چند ماه پیش از اجرا به فعالان اقتصادی اعلام شود، خاطرنشان کرد: تعیین ماهیت کالا به روال گذشته از سوی سازمان ملی استاندارد و تعویق یک ساله در اجرای دستورالعمل نشانه گذاری استاندارد از دیگر مصوبات هشتادمین جلسه هیات مقررات زدایی بود.
دبیر هیات مقررات زدایی گفت: در این جلسه مقرر شد تا شرکت های پخش استانی نیز در فرآیند توزیع دارو به رسمیت شناخته شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha