۰ نفر

خودسوزی یک خلبان ارتش آمریکا مقابل سفارت اسرائیل

۷ اسفند ۱۴۰۲، ۹:۴۵
کد خبر: 826891
خودسوزی یک خلبان ارتش آمریکا مقابل سفارت اسرائیل

خودسوزی یک خلبان ارتش امریکا در مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن اعلام شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، این مرد به بیمارستانی در همان منطقه، منتقل شد. نیروهایی از سازمان امنیت سری امریکا توانستند آتش را خاموش کنند. 
سخنگوی پلیس واشنگتن گفت این مرد در وضعیت وخیم است.

سخنگوی نیروی هوایی ارتش امریکا هم گفت این اتفاق مربوط به یک خلبان در حال خدمت است.
پلیس واشنگتن و سازمان امنیت سری درباره این حادثه تحقیق می کنند.

من در قتل عام شریک نخواهم بود

رسانه های امریکایی اعلام کردند مردی که ظهر یکشنبه (به وقت محلی آمریکا) خود را در مقابل درهای سفارت اسرائیل درواشنگتن به آتش کشید این خودسوزی را به صورت مستقیم از سایت Twitch پخش زنده اینترنتی کرد.
در این پخش زنده، او قبل از خودسوزی، خود را به عنوان یک عضو نیروی هوایی امریکا معرفی کرد.

  سفارت اسرائیل در واشنگتن بعد از حادثه خودسوزی  

خودسوزی یک خلبان ارتش آمریکا مقابل سفارت اسرائیل


به نوشته نیویورک تایمز، سخنگوی نیروی هوایی امریکا (آن استیفانیک) عصر یکشنبه (به وقت محلی) تایید کرد مردی که خودسوزی کرد یک خلبان فعال در حال خدمت این نیرو است.

مرد قبل از اینکه خود را به آتش بکشد در پخش زنده اینترنتی گفت: "بعد از این در کشتار (در غزه) شریک نخواهم بود. من در آستانه اقدام به اعتراض شدیدی هستم ... به اقدام اعتراضی رادیکال دست خواهم زد اما در مقایسه با آنچه بر مردم فلسطین زیر دست اشغال می گذرد به هیچ وجه ، رادیکال نیست.

وی ادامه داد: این چیزی است که طبقه حاکم آن تصمیم گرفت طبیعی باشد. 

او سپس این عبارت را تکرار کرد:"فلسطین، آزاد است".

سفارت اسرائیل در واشنگتن امریکا - عکس : ۲۰۱۶ 

خودسوزی یک خلبان ارتش آمریکا مقابل سفارت اسرائیل

آتش نشانی هم در بیانیه ای اعلام کرد: آتش سوزی در ساعت ۱۳ یکشنبه به وقت محلی رخ داد. به محل حادثه رسیدیم و شاهد فردی با سوختگی در ورودی سفارت بودیم.

سازمان امنیت سری امریکا هم در بیانیه ای درباره فردی که خودسوزی کرد گفت: او با وضعیت اضطراری پزشکی روبه رو است.

سفارت اسرائیل در واشنگتن هم در بیانیه ای گفت : امروز (یکشنبه) در ساعت های ظهر، یک نفر خود را در خارج از ساختمان سفارت اسرائیل در واشنگتن به آتش کشید و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد. فرد برای کادر سفارت، نامشخص است. کادر سفارت در سلامت هستند.

حادثه مشابه در ماه دسامبر (دو ماه قبل) در خارج از دفتر کنسولگری اسرائیل در شهر آتلانتا امریکا روی داد. یک زن که خود را در پرچم فلسطین پیچیده بود خود را به آتش کشید. به گفته پلیس، این اقدام اعتراض سیاسی بود.

سفارت اسرائیل در واشنگتن بعد از حادثه خودسوزی  - خودروهای پلیس در خیابان منتهی به سفارت ایستاده اند

خودسوزی یک خلبان ارتش آمریکا مقابل سفارت اسرائیل

 روزنامه واشنگتن پست هم گفت مسوولان متعددی گفته اند فیلم منتشر شده از سوی این فرد نشان می داد او در حال آتش گرفتن بود و می گفت "فلسطین آزاد است".

سفارت اسرائیل در واشنگتن محل اعتراضات مستمر علیه جنگ در غزه است.
جنگ درغزه باعث شده تجمعاتی بسیاری در حمایت از فلسطین و اسرائیل در امریکا برگزار شوند.

حمله حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر / ۱۵ مهر گذشته   ۱۲۰۰ کشته  و ۲۲۰ اسیر برجای گذاشت. بعد از این، ارتش اسرائیل جنگ علیه حماس و غزه را آغاز کرد که تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار کشته داشته است. اکثر کشته ها، غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان هستند. جنگ در غزه همچنان ادامه دارد.

دولت امریکا در این جنگ، از اسرائیل حمایت می کند. امریکا بیشترین حمایت تسلیحاتی - سیاسی را از اسرائیل داشته است. دولت امریکا تاکنون ۳ مرتبه به سود اسرائیل طرح هایی برای آتش بس در غزه را در شورای امنیت سازمان ملل متحد، وتو کرد و مانع از تصویب آنها شد.

  سفارت اسرائیل در واشنگتن بعد از حادثه خودسوزی  - خودروهای پلیس در خیابان منتهی به سفارت ایستاده اند  خودسوزی یک خلبان ارتش آمریکا مقابل سفارت اسرائیل
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha