۲ نفر

زائران حج عمره بخوانند / تکلیف پروازهای تعلیق شده چه می‌شود؟

۱۹ دی ۱۴۰۲، ۲۲:۳۹
کد خبر: 818719
زائران حج عمره بخوانند / تکلیف پروازهای تعلیق شده چه می‌شود؟

مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی گفت: سعی داریم زائرانی که پروازشان از ۱۳ دی به عربستان لغو شده را در پروازها و تکمیل ظرفیت‌های آتی برای اعزام به عمره مفرده جایگزین کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، عباس خداشناس در گفت‌وگو در خصوص علت تعلیق سفرهای عمره مفرده اظهار کرد: کلیت این موضوع مربوط به هواپیمایی ایران‌ایر است که نتوانسته مجوز پرواز به عربستان را بگیرد، وگرنه مشکلی در حوزه اعزام نداریم. امیدواریم مشکلات هواپیمایی میان شرکت ایران‌ایر و عربستان حل شود تا اعزام زائران عمره مفرده از ۲۴ دی ماه آغاز شود.

وی در خصوص تکلیف اعزام زائرانی که قرار بوده از ۱۳ دی اعزام شوند، افزود: قاعده کار این است پروازی که لغو می‌شود، جایگزین پرواز بعدی نمی‌شود. اگر مشکلات حل شود، پروازهایی که از قبل در تاریخ خود (از ۲۴ دی ماه به بعد) تعیین شده‌اند، اعزام خواهند شد.

مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی تصریح کرد: ممکن است برخی زائرانی که پروازشان لغو شده، نتوانند به دلایلی در تاریخ دیگری اعزام شوند که می‌توانند از سفر خود انصراف دهند. از همین رو سایر زائرانی که پروازشان لغو شده و قصد تشرف داشته باشند را می‌توانیم درظرفیت‌های خالی و یا پروازهای جدید جایگزین کنیم.

خداشناس ادامه داد: از ۱۳ دی که قرار بود اولین پرواز عمره مفرده از مشهد صورت گیرد، قرار بود ۱۵ کاروان با حدود ۲۰۰۰ زائر به عمره مفرده اعزام شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمید کلباسی IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۹
  0 0
  کعبه یک سنگ نشان است که ره گم نشود . حاجی ، احرام دگر بند ، ببین یار کجاست؟
 • فاطمه شجاعی IR ۰۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۰
  0 0
  سلام خدا کند گگ سلام، خدا کند پروازها انجام شود ما هم چشم براه میمانیم اولویت 293 هستیم تمام کارها مون را انجام داده بودیم که سال 94 یکشنبه پرواز داشته باشیم یا صاحب الزمان دگه بسه منتظر بودن دلم کن به حالمون، شجاعی از کرمان
 • فاطمه شجاعی IR ۰۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۰
  0 0
  سلام خدا کند گگ سلام، خدا کند پروازها انجام شود ما هم چشم براه میمانیم اولویت 293 هستیم تمام کارها مون را انجام داده بودیم که سال 94 یکشنبه پرواز داشته باشیم یا صاحب الزمان دگه بسه منتظر بودن دلم کن به حالمون، شجاعی از کرمان
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۰
  0 0
  ابراهیم رئیسی یک کار ومشکل ملت و مملکت را نتوانست حل کند ، نه توافق بین المللی هسته ای را زنده کرد و نه یک حج عمره را توانست راه اندازی کند ونه مشکل مسکن ونه مشکل تورم و هزار مشکل حل نشده ورها شده فقط ادعا .آفتابه لگن ده دست شام ونهار هیچی. از فامیل ایشان مشخص است فقط برای ریاست کردن ورئیسی بر ملت رئیس جمهور شده نه برای حل مشکلات ملت .اگرهم توانایی و سواد رفع مشکلات را ندارید استعفا هم برای همین مواقع برای یک رئیس جمهور نا کار آمد ونا بلد است. کم از دست حسن کلید ملعون نکشیدیم که باید از تو هم بکشیم.
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
  0 0
  روابط را با عربستان مستحکم کنید ، اگر خلائی در این رابطه ایجاد شود اسرائیل ویهود در این خلا لانه می کند، منافقین داخل در ایران مثل سگ به دنبال نابودکننده رابطه بین ایران وعربستان هستند تا اسرائیل به جای ما در این رابطه بنشیند. منافقین داخلی می خواهند ایران با هیچ کشوری تعامل و رابطه نداشته باشد ، این بی ناموسهای بی وطن ایرانی منزوی و گندیده واز هر طرف محاصره شده را می خواهند ، نه رابطه با غرب را می خواهند ونه رابطه با شرق وشمال وجنوب و نه با دول اسلامی را.بازگشایی حج سیاسی ودینی عمره باعث هرچه مستحکم تر شدن رابطه ایران با عربستان وفراری دادن یهود غاصب از سرزمین وحی است.حج عمره سریعا باید برقرار شود. ایران باید نفوذ سیاسی ودینی سازنده واتحاد ساز در عربستان وسرزمین وحی کند.