۰ نفر

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۳۱
کد خبر: 812255
جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

بدون شک، پورشه یکی از مشهورترین سازندگان خودرو نه تنها در آلمان بلکه در سراسر جهان است. پورشه، که در سال ۱۹۳۱ تأسیس شد، در طول این سال ها همیشه در حال تولید و توسعه سریع ترین خودروهای جهان بوده است و مدل‌های معروفی مانند ۹۱۱ و نسخه‌های متعدد آن، ۹۱۱ GT1، تولید کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اسب بخار، مانند سایر سازندگان خودروهایی که عمدتاً در دنیای خودروهای سوپراسپرت فعالیت می‌کنند، پورشه همیشه سعی کرده است مرزهای سرعت و عملکرد را به چالش بکشد و حتا یکی از اندک سازندگانی است که در گذشته، رکورد سریع ترین خودرو جهان را در اختیار داشت. به همین دلیل، پورشه فهرستی بلند از سریع ترین خودروهای جهان را دارد.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با آن ها بیش تر آشنا شویم.

پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid مدل ۲۰۲۲

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

پورشه پانامرا توربو اس ای-هیبرید یک سدان مناسب با چهار در و ظرفیت نشستن برای پنج نفر است. حتا فضای بار مناسبی در صندوق عقب نیز وجود دارد. با این حال، پورشه پانامرا یک خودرو بسیار سریع در جاده‌ است که قادر است در زیر ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعتی که این مدل می توان به آن دست پیدا کند، حدود ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت است. قدرت موتور توسط ترکیبی از موتور الکتریکی ۱۳۴ اسب بخار و موتور تویین توربوشارژ V8 با توان ۵۶۳ اسب بخار تأمین می‌شود، که این امکان را به آن می‌دهد تا یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان باشد.

پورشه ۹۱۱ توربو ۲۰۲۱

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

در دهه ۱۹۷۰، تمام خودروسازان جهان در تلاش بودند تا راندمان خودروها را بدون نقض مقررات آلودگی بهبود دهند. پورشه در همان زمان تصمیم گرفت، اولین خودرو توربوشارژ خود را با کد ۹۳۰ توربو معرفی کند. اگرچه ۹۳۰ توربو با تأخیر بسیار در بخش توربو مواجه بود، اما بسیار سریع بود، به همین دلیل، پورشه در هر نسل ۹۱۱ مدلی با عنوان توربو تولید کرده است.

آخرین نسل ۹۱۱ توربو در سال ۲۰۲۰ با یک موتور شش سیلندر توربو شارژ با ظرفیت ۳.۷ لیتر و قدرت ۵۷۲ اسب بخار با سیستم  AWD که از طریق یک گیربکس اتوماتیک PDK هشت سرعته منحصر به فرد قدرت به چرخ ها انتقال پیدا می کرد، معرفی شد و این مدل قادر است تا به حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

پورشه ۹۱۱GT3 مدل ۲۰۲۲

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

نسخه GT3 عملکرد عالی، مشابه مدل معمولی ۹۱۱ را ارائه می دهد، اما این نسخه دارای تنظیماتی بیش تر برای مسیرهای مسابقه ای است. برخلاف مدل استاندارد ۹۱۱، آخرین نسخه GT3 با یک اسپویلر عقب بزرگ، ورودی های هوای بزرگ تر، سیستم اگروز بزرگ، دیفیوزر بزرگ تر، صندلی‌های اسپرت مسابقه ای ارائه می‌شود.

قلب تپنده آخرین نسخه GT3 یک موتور شش سیلندر با ظرفیت ۴.۰ لیتر است، که توانایی تولید ۵۰۲ اسب بخار را دارد و به آن امکان می‌دهد در ۳.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و به سرعت بالایی تا ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

پورشه ۹۱۱R مدل ۲۰۱۶

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

پورشه همیشه طرف‌دار ساخت خودروهای سوپر اسپرت بوده است و در کل، خودروهای این برند راحتی و لوکس بودن سایر برندهای خودروساز را ندارد، اما به جای آن ها بسیار قدرت و سرعت دارد و مدل ۹۱۱ R نمونه‌ای بارز از همین ماجراست. با معرفی آن در سال ۲۰۱۶، ۹۱۱ R در واقع، یک نسخه ۹۹۱.۱ ۹۱۱ GT3 RS با همان موتور شش سیلندر ۴.۰ لیتری با توان ۵۰۰ اسب بخار بود، اما بدون بال عقب و سایر اجزای بدنه که این اقدام برای کاهش وزن بود.

این خودرو تنها با گیربکس دستی شش سرعته قابل سفارش بود و به دلیل ضریب مقاومت هوای بهتر، می‌توانست به حداکثر سرعت ۳۲۳ کیلومتر بر ساعت برسد. ابتدا پورشه قصد داشت کم تر از ۵۰۰ نسخه از ۹۱۱ R تولید کند، اما به دلیل تقاضا، این تعداد را به ۹۹۱ افزایش داد.

پورشه ۹۱۱ توربو S مدل ۲۰۱۸

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

نسخه Turbo از ۹۱۱ کارایی بهتری نسبت به ۹۱۱ استاندارد ارائه می‌دهد، اما اگر این قدرت و سرعت برای مشتریان کافی نباشد، خریداران می‌توانند مدل Turbo S را سفارش دهند. اولین Turbo S در دهه ۹۰ به عنوان بخشی از نسل ۹۹۳ قدیمی‌تر معرفی شد و به اندازه‌ای محبوب بود که تولید آن ادامه پیدا کرد.

پورشه ۹۱۱ Turbo S نسل ۹۹۱.۲ همان موتور شش سیلندر تویین توربو ۳.۸ لیتری نسخه ۹۹۱.۱ ۹۱۱ Turbo S را داشت، اما توان این مدل ارتقا یافته بود و در مجموع، ۵۷۲ اسب بخار قدرت تولید می کرد، که این میزان توان به این خودرو امکان آن را می داد تا به حداکثر سرعت ۳۲۹ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

پورشه کررا GT مدل ۲۰۰۴

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

Carrera GT به عنوان یکی از سخت ترین هایپرکارها برای رانندگی شناخته می‌شود. این خودرو اولین کلاچ سرامیکی تولیدی جهان را معرفی کرد و دارای موتور V10 با ظرفیت ۵.۷ لیتر و قدرت ۶۰۵ اسب بخار بود که کفایت می‌کرد تا آن را بسیار سریع کند. این خودرو می‌توانست در کم تر از ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن ۳۲۹ کیلومتر بر ساعت بود، که آن را به یکی از سریع‌ترین خودروهای دهه ۲۰۰۰ تبدیل کرده بود.

پورشه ۹۱۱ توربوS مدل ۲۰۲۱

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

مانند نسل قبل، پورشه ۹۱۱ Turbo S مدل ۲۰۲۱ در جهان بسیار محبوب و دوست داشتنی است. این خودرو به اندازه کافی راحت است تا بتواند به عنوان یک خودروی روزانه استفاده شود، اما همچنین قدرت کافی دارد تا وقتی که در پیست های مسابقه ای حضور پیدا می کند، به سرعت های بالا دست پیدا کند.

این خودرو یک پیشرانه ۶ سیلندر دارد، که توانایی تولید ۶۴۰ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. با قدرتی که این پورشه دارد، این موضوع خیلی شگفت‌انگیز نیست که این خودرو تنها در ۲.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین حداکثر سرعتی که می تواند به آن دست پیدا کند حدود ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است. توربوشارژرهای بزرگ تر، اینترکولر بزرگ تر و سایر بهبودها، کمک کردند ۹۱۱ Turbo S نسل ۹۹۲ بدون استفاده از لاستیک‌های مسابقه ای، سریع‌ترین خودروی تولیدی برای استفاده های خارج از پیست های مسابقه ای باشد.

پورشه ۹۵۹ اسپرت ۱۹۸۷

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

برای بسیاری از علاقه‌مندان به برند پورشه، مدل ۹۵۹ یکی از جذاب‌ترین خودروهای اسپرت کلاسیک است. طراحی این خودرو در دهه ۸۰ شکل گرفت و هدف اصلی ۹۵۹، حضور پررنگ در رقابت‌های رالی بود. براساس قوانین آن زمان خودروسازی آلمان، پورشه باید ۲۰۰ نمونه قابل استفاده در جاده از پورشه ۹۵۹ تولید می کرد و از آن جایی که این نمونه‌ها تقریباً شبیه به خودروهای مسابقه ای بودند، بسیار سریع بودند، به حدی که در سال ۱۹۸۶ به حداکثر سرعت ۳۱۸ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کردند و رکورد حداکثر سرعت را در آن زمان شکستند. با این حال، پورشه هنوز احساس می‌کرد ۹۵۹ پتانسیل بیش تری برای سرعت دارد، بنابراین بلافاصله پس از آن، مدل ۹۵۹ Sport را ساخت. با توجه به توربوشارژرهای بزرگ تر که قدرت را به ۵۰۸ اسب بخار افزایش می داد و اقدامات برای کاهش وزن مانند حذف سیستم تهویه هوا و قفل مرکزی، ۹۵۹ S می‌توانست سرعت بالایی به میزان ۳۳۹ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. با ساخت تنها ۲۹ نمونه، ۹۵۹ S یکی از نادرترین مدل‌های پورشه است.

پورشه ۹۱۱GT2 RS مدل ۲۰۱۸

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

در سال ۲۰۱۸، پورشه ۹۱۱ GT2 RS وارد پیست نوربرگ‌رینگ شد و با زمان ۶:۴۷.۳ ثانیه، ۱۰ ثانیه سریع‌تر از پورشه ۹۱۸ اسپایدر، رکورد آن خودرو را شکست. همچنین این رکورد بعدها توسط یک نسخه ارتقایافته، بهبود یافت. ۹۱۱ GT2 RS در حالت استاندارد، دارای یک موتور شش سیلندر با ظرفیت ۳.۸ لیتر است که می‌تواند توان ۶۹۰ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. تمام این قدرت به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. با حداکثر سرعتی به میزان ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت، GT2 RS سریع‌ترین نسخه از نسل ۹۹۱ پورشه ۹۱۱ است.

پورشه ۹۱۸ اسپایدر ۲۰۱۴

جنون سرعت؛ سرعت این خودروها شگفت‌انگیز است! + عکس

وقتی این خودروی هیبریدی جذاب در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین خودروهای آن زمان تحسین شد. این خودرو در کنار مک لارن P1 و فراری لافراری عضوی از سریع ترین خودروهای جهان بود. پورشه ۹۱۸ اسپایدر با تمامی ابزارهای پیشرفته‌ای که در آن وجود داشت، به عنوان یکی از برترین خودروهای هایپرکار شناخته می‌شد. پیشرانه قدرتمند آن، یک موتور V8 تنفس طبیعی ۴.۶ لیتری است که با یک موتور الکتریکی قدرتمند همراه شده است، ترکیب توان این دو پیشرانه قدرتی معادل ۸۸۷ اسب بخار تولید می کند. این خودرو تنها در ۲.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و به سرعت بالایی به میزان ۳۴۵ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد، پورشه ۹۱۸ اسپایدر هنوز هم یکی از سریع‌ترین خودروهای سوپر هیبریدی جهان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha