۰ نفر

منصوری:

نرخ بیکاری به کانال ۷ درصد سقوط کرد

۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۳۶
کد خبر: 811841
نرخ بیکاری به کانال ۷ درصد سقوط کرد

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به کاهش نرخ بیکاری به زیر ۸ درصد، گفت: دولت عزمی جدی برای افزایش اشتغال در استان های زاگرس نشین دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در جلسه بررسی مسائل اشتغال و پیشرفت استان‌های زاگرس نشین با اشاره به جلسات مستمر رئیس جمهور محترم در زمینه اشتغال، تصریح کرد: در یکسال اخیر فعالیت دولت سیزدهم نرخ بیکاری نزدیک به ۷ درصد شده است.

وی به وعده ایجاد یک میلیون شغل در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ایجاد بیش از یک میلیون شغل تحقق یافت.

منصوری با اشاره به برگزاری جلسات پیشین کارگروه اشتغال با محوریت استان کرمانشاه، افزود: رئیس جمهور محترم دستور دادند که کارگروه اشتغال برای ۶ استان زاگرس نشین نیز تشکیل شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به بهبود وضعیت اشتغال در این استان‌ها نسبت به گذشته، گفت: درابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، متوسط نرخ بیکاری در ۶ استان زاگرس نشین ۱۰/۸ درصد بود که امروز به ۹/۲ درصد رسیده است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: در این جلسه مقرر شد، بسته‌ای در خصوص تسهیل فرایند اشتغال و رفع موانع اشتغال برای این شش استان آماده شود؛ کاهش نرخ سود تسهیلات برای افزایش انگیزه سرمایه‌گذاری، ارائه برنامه جداگانه توسعه اشتغال توسط استانداران و همچنین تشکیل کار گروه‌هایی ویژه مانند کارگروه گردشگری، کارگروه تأمین مالی، کارگروه محیط زیست برای رفع مسائل و موانع زیست محیطی پروژه‌ها و کارگروهی در حوزه شهرک‌های صنعتی از جمله اقدامات خواهد بود.

مهندس منصوری افزود: انشاالله جلسات این ستاد به طور مستمر برگزار می‌شود؛ امیدواریم این دستور رئیس جمهور منجر به بهبود وضعیت اشتغال در استان‌های زاگرس نشین شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
    0 0
    راست میگه نرخ بیکاری کارگری اومده پائین