۰ نفر

ترس آمریکا از ایران/ ادعای سنتکام درباره رهگیری پهپاد ایرانی

۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۴۹
کد خبر: 811587
ترس آمریکا از ایران/ ادعای سنتکام درباره رهگیری پهپاد ایرانی

مرکزی فرماندهی نیروهای تروریستی در منطقه (سازمان تروریستی سنتکام) طی پیامی در شبکه اجتماعی ایکس مدعی شد که «پهپاد ایرانی اطراف ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور که اکنون در خلیج فارس است، به‌طور غیر حرفه‌ای و نا ایمن در حال گشت‌زنی بوده است».

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا؛مرکز فرماندهی آمریکا در منطقه مدعی شد که یک پهپاد ایرانی را که در حال گشت‌زنی اطراف ناو هواپیمابر «آیزنهاور» در خلیج فارس بوده، رهگیری کرده است.

سنتکام در ادامه ادعا کرد: یک هواپیمای حاضر در ناو این پهپاد را رهگیری کرده است. نیروی دریایی ایالات متحده به پرواز و کشتیرانی خود در مناطقی که قوانین بین‌المللی اجازه دهد، ادامه خواهد داد.

همچنین یک مقام دفاعی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت آن‌ها در واکنش به این اتفاق «هیچ اقدام نظامی نکرده‌ و تنها آن را رصد کرده‌اند».

ادعای جنجالی درباره حمله هکری ایران به آمریکا

این مقام آمریکایی مدعی شد: این اقدام ایران مانع از برخاستن و فرود سالم هواپیماهای ما در آیزنهاور شد.

پیشتر، ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده بود سامانه‌های اشراف اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه هواپیمابر آیزنهاور آمریکا را رهگیری و مورد شناسایی قرار دادند.

ایران اعلام کرده حضور ناوگروه هواپیمابر آیزنهاور نه تنها تغییری در روند امنیت منطقه ایجاد نمی‌کند بلکه باعث ایجاد تنش و ناامنی در منطقه می‌شود و کشورهای منطقه بدون دخالت بیگانگان قادر به تامین امنیت منطقه هستند و نیازی به حضور آمریکا نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha