۱ نفر

افزایش سقف تولید با سرمایه گذاری

۹ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۱۰
کد خبر: 810953
افزایش سقف تولید با سرمایه گذاری

وزیر نفت گفت: اختلاف در تولید و مصرف مشکل ساز شده است و یکی از اقدامات صورت گرفته در این راستا افزایش سقف تولید با سرمایه گذاری است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  مهر، جواد اوجی وزیر نفت در همایش تقدیر از تلاشگران سوخت رسانی گفت: سال گذشته زمستان سختی را پشت سر گذاشتیم و ۲۲ استان سرمای شدید منفی ۲۲ درجه تجربه کردند اما با همکاری و تلاش‌های صورت گرفته حتی یک روز هم وقفه‌ای در تأمین سوخت ایجاد نشد.

وی ادامه داد: با تلاش جهادی برای سوخت رسانی در کشور، امنیت انرژی تأمین شد.

اوجی خاطر نشان کرد: ناترازی ها بخصوص در گاز و بنزین، حاصل عدم سرمایه‌گذاری در دولت‌های قبل است، البته پس از انقلاب، ادوار مختلف زحمت کشیده شده است، ولی در دولت سیزدهم این زحمات، شتاب بیشتری گرفته است.

وزیر نفت اضافه کرد: صنعت نفت قبل از انقلاب، صنعت نفت و گاز کشور کاملاً وابسته بود و امروز افتخار می‌کنیم که یک مستشار خارجی در این صنعت نیست و همه کارشناسان داخلی کشورند.

به گفته این مقام مسئول امروز بیش از ۹۸ درصد از گاز شهر برخوردارند و در بخش روستایی این عدد به ۸۷ می‌رسد.

اوجی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب تنها یک پتروشیمی در کشور وجود داشت، اضافه کرد: تا پیش از انقلاب تنها یک پتروشیمی در کشور وجود داشت و اکنون بیش از ۶۸ پتروشیمی در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر در دولت‌های قبل سرمایه گذاری صورت گرفته بود اکنون مسأله‌ای به نام ناترازی گاز وجود نداشت خاطر نشان کرد: اختلاف در تولید و مصرف مشکل ساز شده است و یکی از اقدامات صورت گرفته افزایش سقف تولید با سرمایه گذاری است.

وزیر نفت اضافه کرد: در دولت جدید ۱۳۲ پروژه نفتی به ارزش ۲۸.۵ میلیارد دلار به ثمر رسید و ۵۰ پروژه جدید را به ارزش ۴۸ میلیارد دلار را آغاز کردیم.

وی با اشاره به رشد اقتصادی حوزه نفت گفت: با کار جهادی و استفاده از همه ظرفیت‌ها، پروژه‌های ناتمام به بهره‌برداری رسید و رشد صادرات داشتیم. بخشی از این درآمدهای ارزی به سرمایه‌گذاری تعلق می‌گیرد و بخشی از آن هم صرف تأمین مایحتاج مردم می‌شود.

وزیر نفت تاکیدکرد: ۲۱۰ هزار بشکه به ظرفیت پالایشگاه‌ها در دولت سیزدهم، افزوده شد و تلاش می‌کنیم از خام فروشی جلوگیری کنیم.

به گفته وی در سال جاری ذخیره ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر گاز، مشکلی در تأمین سوخت وجود نداشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha