۱ نفر

قیمت روز تیبا چهارشنبه ۸ آذرماه | کارخانه و صفر

قیمت جدید تیبا صفر اعلام شد + جدول آذر ۱۴۰۲

۸ آذر ۱۴۰۲، ۲۳:۳۷
کد خبر: 810853
قیمت جدید تیبا صفر اعلام شد + جدول آذر ۱۴۰۲

بررسی قیمت روز و جدید انواع خودرو تیبا در تاریخ ۸ آذرماه . برای مشاهده قیمت کارخانه تیبا وارد سایت اقتصادآنلاین شوید. 

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین،قیمت تیبا صفر در بازار آزاد کاهشی شده است. قیمت تیبا هاچ بک صفر سال ۱۴۰۲ با رینگ فولادی به ۳۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۲ میلیون تومان ارزان شده است. همچنین بررسی قیمت محصولات سایپا در آذرماه نشان می‌دهد که قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی سال ۱۴۰۱ به ۳۳۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت تیبا ۲ صفر سال ۱۴۰۰ هم ۳۴۷ میلیون تومان است.

قیمت تیبا صفر در بازار و کارخانه

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
هاچ بک EX ۱۴۰۱ | با رینگ فولادی - سایپا صفر  ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
هاچ بک EX ۱۴۰۱ | با رینگ فولادی - سایپا صفر  (کارخانه) ۱۲۷,۱۱۷,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی ۱۴۰۱ | سایپا صفر  ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی ۱۴۰۱ | سایپا صفر  (کارخانه) ۱۲۰,۱۰۷,۰۰۰
تیبا دو پلاس ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۳۴۷,۰۰۰,۰۰۰

تیبا با نام پیشین مینیاتور در ۲۳ آذر ۱۳۸۹ رونمایی شد. سایپا در طراحی این خودرو، تا حد زیادی از مشاوران و طراحان ایتالیایی، آلمانی و کره‌ای کمک گرفت. در طراحی این خودرو، استفاده از قطعات پراید، کیا ریو و تندر۹۰ مشهود است. ناظمی، مدیر استراتژیک سایپا با تأیید استفاده از مشاوران خارجی در این پروژه، استفاده از تجربیات سایپا در تولید ریو و پراید را باعث کاهش هزینه طراحی این خودرو می‌داند. این خودرو توسعه یافته پلتفرم S۸۱ سایپا بوده ودارای موتور ۱۵۰۰cc با مصرف حدود ۶/۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. این خودرو در نسخهٔ فول هم قابل سفارش بود.

هزینه طراحی این خودرو ۱۲۰میلیون دلار است که استفاده از قطعات و طراحی‌های مشترک، باعث کاهش هزینه تمام شده طراحی آن شد. این خودرو در زمان رونمایی خودرویی برای دهک‌های میانی و پایین جامعه و با قیمت زیر ۱۰ میلیون رونمایی شد اما در پایان با افزایش قیمت از دسترس دهک‌های پایین خارج شد. تولید این خودرو در مردادماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha