۰ نفر

اثرگذاری فعالیت مرز اینچه‌برون در توسعه اقتصادی گلستان

۸ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۵۵
کد خبر: 810818
اثرگذاری فعالیت مرز اینچه‌برون در توسعه اقتصادی گلستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: فعال‌شدن گذرگاه اینچه‌برون در بخش ریلی و زمینی و هم‌چنین فعال شدن بازارچه مرزی اینچه‌برون، تردد مسافر و تجارت چمدانی، می‌تواند در پیش‌رفت و توسعه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری گلستان و بالکان بسیار تاثیرگذار باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سیدعلی مهاجر در دیدار با الیاس قاییف سرکنسول ترکمنستان و جولان پاتیرف وابسته سیاسی کنسولگری این کشور اظهار کرد: روابط حسنه و همه جانبه با همسایگان، از سیاست‌های استراتژیک و راهبردی جمهوری اسلامی ایران و اصل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

اثرگذاری فعالیت مرز اینچه‌برون در توسعه اقتصادی گلستان

سرکنسول ترکمنستان هم در این دیدار هدف از سفر به گلستان را پیگیری اجرایی شدن مصوبات سفر استاندار گلستان به ترکمنستان و استان بالکان اعلام کرد.

الیاس قاییف اظهار کرد: در سفر استاندار گلستان به بالکان توافقات بسیار خوب و سازنده‌ای انجام شد که مطمئنا فصل جدیدی در روابط بین دو کشور ترکمنستان و ایران خواهد بود.

گمرک اینچه برون در ۸۰ کیلومتری شمال شهر گرگان واقع شده و یکی از مرزهای مهم و راهبردی کشور به شمار می‌رود که بعد از فروپاشی شوروی سابق و استقلال ترکمنستان دوباره بازگشایی پس از سالها توقف رونق تجارت از سر گرفته شده و در دولت سیزدهم توجه ویژه به توسعه صادرات با کشورهای همسایه به ویژه از طریق اینچه برون شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha