۱ نفر

خبر خوش برای بازنشستگان؛ حقوق‌ها چقدر افزایش می‌یابد؟

۲۳ مهر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۷
کد خبر: 803768
خبر خوش برای بازنشستگان؛ حقوق‌ها چقدر افزایش می‌یابد؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: براساس توافق مجلس و دولت مقرر شد تا در انتهای اجرای برنامه هفتم بازنشستگانی که ذیل دولت تعریف می شوند به میزان ۸۰ تا ۹۰ درصد کارکنان دولت حقوق دریافت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه درباره تعامل دولت و مجلس برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری گفت: دولت و مجلس درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان تقریبا به یک جمع بندی رسیدند و بر همین مبنا محل تامین منابع آن را هم مشخص کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم مسئله متناسب سازی حقوق در طول اجرای برنامه هفتم توسعه از سوی دولت اجرایی شود، افزود: ما یک ظرفیت قانونی در بودجه سنواتی داریم که بر اساس آن میزان افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان را تعیین می کند. طی توافقاتی که با دولت صورت گرفت، مقرر شد تا از همین ظرفیت قانونی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری استفاده کنیم.

زنگنه خاطرنشان کرد: البته تصمیم بر این شد تا این متناسب سازی به گونه ای عملیاتی شود که در انتهای اجرای برنامه هفتم بازنشستگانی که ذیل دولت تعریف می شوند به میزان ۸۰ تا ۹۰ درصد کارکنان دولت حقوق دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه عنوان کرد: البته این مسئله به دستگاهی که افراد در آنجا شاغل بودند نیز بستگی دارد. به طور مثال در برخی دستگاه ها اختلاف حقوق بین شاغلان و بازنشستگان ۳ الی ۴ میلیون تومان است در حالی که در برخی دیگر از دستگاه ها این اختلاف به ۱۰ میلیون تومان و حتی بیشتر هم می رسد. بنابراین معیار متناسب سازی در دستگاه های زیرمجموعه دولت یکسان نخواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
  0 1
  بدبخت بازنشسته تامین اجتماعی! دولت ها که بزرگترین بدهکارشونه. از بیت المال هم که سهمی ندارن.
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
  0 0
  متاسفانه بازنشستگی تکلیف وام ازدواج فرزندان بازنشستگان رامعلوم نکرد
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
  1 0
  تبریک به بازنشستگان فرهنگی اجرای توافق آخر برنامه توسعه هفتم ۱۴۰۶
 • گرسنه وطن IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
  0 0
  ما بازنشسته ها به قران اگه ایمان دارید مسئولان زتدگی نمیکتیم گدایی میکنیم بعد یه عمر دادن جواتی این حق نیست به ما میدهید
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
  0 0
  حتی اگر این خبر الکلی باشه بازم آدم خوشحال میشه
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
  0 0
  بازنشسته چه فرق می کنه چه لشکری چه کشوری چه تامین اجتماعی همه انسان و زیر پرچم یک کشور خدمت کردن الان پیر ناتوان شدن بخاطر رضای خدا حقوق آنهایی که کم هست زیادتر کنید والله گناه دارند به قرآن خدا قسم گناه دارند بهشون برسید مخصوصا اونایی که همسر از دست دادن و بچه دارند