۰ نفر

آیفون ۱۴ رجیستر می‌شود؟ + تکمیلی

۱۸ مهر ۱۴۰۲، ۱۱:۰۶
کد خبر: 802989
 آیفون ۱۴ رجیستر می‌شود؟ + تکمیلی

در حالی که رئیس سازمان ملی استاندارد در نشست خبری اعلام کرد به زودی آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تکذیب خبر رجیستر شدن آیفون۱۴ که توسط رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح شده بود، گفت: طبق برنامه جمع‌آوری آیفون‌های قاچاق ۱۴ و ۱۵ در سطح بازار ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رئیس سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه به زودی آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد، درباره خودروهای وارداتی توضیح داد: مانع‌تراشی استاندارد برای واردات خودرو دروغ محض است. مهدی اسلام پناه در نشست خبری اظهار کرد: بحث کم‌فروشی بین دستگاهی است و سازمان استاندارد مسئولیت اوزان را دارد. سال گذشته اعلام کردیم میزان کم‌فروشی بیش از ۴۱ درصد است، اما در حال حاضر این رقم ۱۸.۵ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه شاخص‌های کیفیت کالا به زودی رونمایی می‌شود، گفت: با همکاری دانشگاه شریف این شاخص‌ها بررسی شده در همه استان‌ها در حوزه ۵۶ قلم کالا بررسی شده که نشان می‌دهد خودرو و دخانیات کم‌ترین رضایت مردم را به خود اختصاص داده و در مورد برخی کالاها مثل شوینده‌ها نیز رضایت در سطح بین‌المللی بوده است.

اسلام پناه با اشاره به جایگاه بیست و دوم ایران در استاندارد جهانی، در پاسخ به سوالی در رابطه با رجیستر شدن آیفون ۱۴ اظهار کرد: انشالله محدویت‌های ارزی کم و این کالا رجیستر خواهد شد. این گوشی از نظر تکنولوژی مشکلی ندارد، البته باید در نظر داشت که موبایل مشمول استاندارد اجباری نیست و این موضوع زیرمجموعه وزارت ارتباطات است. اما پول ذخیره کنید که به زودی بتوانید آیفون ۱۴ بخرید.

تکمیلی

دردسر خبر رجیستری آیفون ۱۴ برای رییس استاندارد

تسنیم نوشت؛ پس از اعلام خبر رجیستری آیفون ۱۴ در نشست خبری رئیس سازمان ملی استاندارد، همزمان با برگزاری نشست، تلفن آقای رئیس زنگ خورد و از طرف دولت به وی تذکر دادند که چرا چنین خبری را اعلام کردید.

همچنین حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در در گفت و  گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به تداوم ممنوعیت واردات مسافری و تجاری ایفون های ۱۴ و ۱۵ گفت: پیرو ابلاغیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هفته گذشته فرایند جمع آوری گوشی های آیفون قاچاق ۱۴ و ۱۵  از بازار آغاز شده و این روند ادامه داشته و خللی در اجرای آن صورت نگرفته است.

وی با تکذیب اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد در خصوص ریجیستری آیفون ۱۴ گفت: موضوع رجیستر شدن یا نشدن تلفن های همراه مربوط به حوزه ی استاندارد نیست و نباید در این خصوص اظهار نظری صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha