۰ نفر

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

وضعیت بازار خودرو جمعه ۱۴مهرماه / سقوط قیمت پژو پارس، سمند و تارا

۱۴ مهر ۱۴۰۲، ۱۵:۲۱
کد خبر: 802471
وضعیت بازار خودرو جمعه ۱۴مهرماه / سقوط قیمت پژو پارس، سمند و تارا

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین؛ قیمت محصولات پرفروش ایران خودرو  نسبت به هفته گذشته کاهشی شده است. بر این اساس قیمت پژو پارس، تارا اتوماتیک و سمند سورن پلاس بین ۱۰ الی ۲۰ میلیون کاهش پیدا کرده است. با این حال قیمت خودروهای سایپا با افزایش طی یک هفته به‌روز شده است. رصد بازار خودرو نشان می‌دهد که کوییک، پراید، شاهین و تیبا از جمله محصولاتی بودند که طی هفته گذشته ارزان شدند.

در ادامه پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال و جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی (تغییرات آن نسبت به هفته گذشته ۷ مهرماه) را بخوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۴۶۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۰۵  میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۰ میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۵ میلیون بالا رفته است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۸۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز به ۵۲۵ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۴۰ میلیون تومان است که نسبت به  هفته گذشته ۵میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۴۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون افزایش پیدا کرده است. این خودرو تقریبا طی سه ماه گذشته ۱۷۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این ۷۶۰میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته 5 میلیون ارزان شده است. این مدل طی سه ماه گذشته ۱۴۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک۱۴۰۱، ۷۴۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۶۵ تومان قیمت خورده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون ارزان شده است اما طی ۴۰ روز حوالی ۴۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای ۱۴۰۲ هم به ۶۵۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و طی سه ماه گذشته ۱۵۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۰۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۵ میلیونی است. دنا ۳۵ میلیون در ۳۱ روز گذشته ارزان شده است. این خودرو نسبت به خرداد ۱۳۰ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون ارزان شده است اما طی سه ماه گذشته ۲۲۵میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ثابت مانده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۵۰ میلیون تومان که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۷۰ میلیونی شده است که طی هفته گذشته ۲۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۴۵میلیون تومان است که  نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۱۵ میلیونی شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. قیمت سمند سورن پلاس ۱۴۰۲ نیز ۵۴۵ میلیون تومان است شده است که ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۱۰ میلیون اعلام شده است که طی هفته گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۹۰ میلیون تومان شده است و نسبت به هفته گذشته ثابت است و طی ۲۶ روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است. همچنین قیمت این خودرو طی ۱۶ روز گذشته ۴۵میلیون ارزان است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۳۰ میلیون تومان است و  نسبت به هفته گذشته ثابت مانده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است و حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به گذشته هفته ۵ میلیون گران شده است و ۳۲۰میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز نسبت به هفته گذشته ۵میلیون گران شده است  و حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۵۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت ساینا S اتوماتیک نیز ۳۹۰ میلیون تومان شده است که ۵ میلیون طی یک هفته گذشته بالا رفته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۲۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۰ میلیون رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۳۵ میلیون تومان شده است که نسبت به هفته گذشته تغییر نکرده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۴۵ میلیون است که ثابت مانده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۲۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به  گذشته ۱۰ هفته میلیون افزایش پیدا کرده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی یک هفته است اما طی ۳۷ روز گذشته ۵۰ میلیون گران شده است.

پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال ۱۴۰۲

اخبار واردات خودرو، آغاز دور سوم ثبت نام سامانه یکپارچه، لغو مجوز افزایش قیمت کارخانه خودروهای داخلی و ثبات نسبی بازار ارز دلیل اصلی آرامش بازار خودرو طی روزهای گذشته است. کارشناسان بازار خودرو گفته‌اند که در صورت تحقق وعده واردات خودرو باید منتظر ریزش قیمت خودرو باشیم. مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو امروز در مصاحبه‌ای از آغاز فروش خودروهای وارداتی از هفته آینده خبر داده است. او گفته است:  زوتی، سی اس ۵۵ چانگان، کیا، هیوندای، تویوتا، هونگچی، بستیون و سوزوکی خودروهایی هستند که عرضه خواهد شد که این خودروها کمتر از ۲۰ هزار یورو قیمت دارند. تلاش می‌کنیم این خودروها با همکاری بانک مرکزی تا پایان آذر و نهایت دی ماه تحویل مشتریان شود. قیمت این خودروها قطعی یا غیرقطعی خواهد بود تا مسیر قانونی قیمت گذاری آن‌ها طی شود.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۵
    0 0
    گرونه ...