۰ نفر

پیش‌بینی تندباد لحظه‌ای در تهران

۱۲ مهر ۱۴۰۲، ۱۶:۵۸
کد خبر: 802272
پیش‌بینی تندباد لحظه‌ای در تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد خیلی شدید و تندباد لحظه‌ای همچنین خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان همچنین افزایش ابرناکی و بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق در بخش‌های شمالی و شرقی استان به‌ویژه در ارتفاعات شمال شرقی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا نیمه ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد در ارتفاعات و نواحی جنوبی استان گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا (۱۲ مهرماه) با افزایش شرایط ناپایداری جو در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان و وزش باد خیلی شدید و تندباد لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان با احتمال نفوذ گرد و غبار انتقالی از استان‌های مجاور و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعد از ظهر امروز تا فردا با نفوذ سامانه بارشی در بخش‌های شمالی و شرقی استان به‌ویژه در ارتفاعات شمال شرقی افزایش ابرناکی و بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بالادست با احتمال بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا روز جمعه (۱۲ تا ۱۴ مهرماه) روند کاهش دما و از روز شنبه (۱۵ مهرماه) افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۱۳ مهرماه) کمی‌ ابری، به‌تدریج افزایش ابر و بارش پراکنده و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ( ۱۴ مهرماه) کمی‌ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha