۰ نفر

جایگزینی خودروهای فرسوده با صفر چقدر زمان می‌برد؟

۱۲ مهر ۱۴۰۲، ۸:۵۵
کد خبر: 802206
جایگزینی خودروهای فرسوده با صفر چقدر زمان می‌برد؟

مدیر عملیات فروش ایران خودرو می‌گوید: از ۷ هزار متقاضی در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، ثبت نام ۶ هزار و ۶۰۰ نفر انجام شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازصدا و سیما، کیوان پناهی در خصوص علت عدم تحویل خودرو به متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، گفت:طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از شهریور سال گذشته آغاز شد، اما تاکنون فرآیند اسقاط خودروهای این متقاضیان طولانی شده است.
 
مدیر عملیات فروش ایران خودرو تشریح کرد: این خودروها که اسقاط می‌شوند، باید به تایید راهور برسند که بعضا این فرآیند نیز طولانی است. اصولا بین فرآیندی که برای مشتری پیامک ارسال می‌شود تا برای اسقاط اقدام کند و در نهایت به خودرو برسد, ۵ ماه طول می‌کشد. 
 
 به گفته پناهی، مشکل تاخیر در تحویل خودروهای فرسوده از سمت خودروساز نیست. آخرین لیست ارسالی به ایران خودرو که متعلق به یک ماه پیش است، حدود ۷ هزار نفر بودند که ۶ هزار و ۶۰۰ نفر آن‌ها ثبت نام شده اند. 
 
مدیر عملیات فروش ایران خودرو با بیان اینکه همه ثبت نام‌های خودرویی معمولا بین ۷۵ تا ۹۰ روز طول می‌کشد، می‌گوید: اکنون موعد تحویل خودروی حدود ۴۰۰ نفر رسیده که هنوز فراخوان نشدند، برای این تعداد افراد هم به زودی با توجه به شرایطی که در تولید پیش بینی کردیم، فراخوان ارسال میکنیم. 
وی گفت:هدف این است که خودرو در موعد مقرر تحویل شود, ۴۰۰ نفری که تاکنون فراخوان نشدند به این دلیل بوده که خودرویشان آماده تحویل شود و سپس فراخوان کنیم. 
 
پناهی گفت: از زمانی که متقاضیان به خودروساز معرفی می‌شوند بین ۱۵ روز تا یک ماه برای ثبت نام معطل می‌شوند.
 
پناهی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت شامل این دسته از متقاضیانی که مدت طولانی در انتظار طرح اسقاط و تحویل خودرو بوده اند می‌شود یا خیر؟ گفت: افزایش قیمت شامل این افراد نمیشود، در طول ۶ ماه اخیر همه این متقاضیان که تاکنون واریز وجه کرده اند، افزایش قیمت شاملشان نشده است. در فروردین ماه یک افزایش قیمت شورای رقابت روی کل محصولات اعمال کرد که شامل تمام متقاضیان خودرو بود، اما از آن زمان تاکنون هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha