۰ نفر

رییسی: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت در سیر قهقرهایی برای هر دولتی است

۹ مهر ۱۴۰۲، ۱۰:۳۹
کد خبر: 801821
رییسی: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت در سیر قهقرهایی برای هر دولتی است

رییس جمهور تاکید کرد که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت در سیر قهقرهایی برای هر دولتی است چون این عادی سازی خواست بیگانگان است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با تبریک ولادت پیامبر اسلام و امام صادق و گرامیداشت یاد مجاهدین وحدت اسلامی، اظهار کرد: امروز موضوع وحدت بسیار اهمیت دارد همواره در تاریخ اسلام وحدت امت اسلامی دارای اهمیت بوده و اهمیت وحدت روز به روز در عالم اسلام مورد تاکید قرار می گیرد. توجه به وحدت توجه به امر فردی و مقطعی نیست، بلکه یک منظومه فکری با محوریت حق و قرآن و نبی مکرم اسلام و عترت پاک او است.
وی ادامه داد: امروز وحدت به معنای وحدت در مذاهب یا جغرافیا نیست، بلکه اتحاد و انسجام برای حفظ منافع امت اسلامی است. امت با ریشه لغوی که دارد، مجموعه ای داری یک هدف و مقصد است و سیرورت به سوی حق است. امت اسلامی فقط به سخن خدا عمل می کند.
رئیسی همچنین افزود: رسول الله به عنوان بهترین خلق خدا جلوه همه خوبی های عالم، اخلاق، صبر، ایمان، مجاهدت در راه خداست و الگویی برای همه بشریت و انسان معاصراست. موفقیت رسول خدا در پرتو شرح صدر اوست. شاخص عقب گرد و سیر ارتجاعی و قهقهرایی در امت اسلامی چیست؟ پیروی از کفار رمز سیر ارتجاعی امت اسلامی است. این ها پیام خداو روسل خداست. رمز پیروزی مسلمانان ، وحدت و انسجام آنها با محوریت اعتقاد به خدا، رسوا و تاسی از قرآن بوده است. پیروی از بیگانگان سیر ارتجاعی را به دنبال دارد. امروز نظام سلطه می داند مهمترین سد در برابر او مردم مسلمان دلداده به خدا هستند.

رئیسی همچنین با بیان اینکه امت اسلامی توقف و ایستایی را مرگ خود می دانند و همواره به پویایی و سیرورت الی الله اعتقاد دارند، افزود: بدانیم که دشمن، دشمن وحدت و انسجام است و با وحدت امت اسلامی در ستیز است و نمی خواهد امت اسلامی انسجام داشته باشد. امروز هرکس با قلم و گام‌هایش در جهت انسجام حرکت کند، در جهت وحدت امت اسلامی حرکت کرده، اما اگر در جهت تفرقه تلاش کند، بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد در جهت دشمن حرکت کرده است. توجه به ‌آزادی قدس مهمترین شاخص برای امت اسلامی است. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت در سیر قهقرهایی برای هر دولتی است چون این عادی سازی خواست بیگانگان است. این‌ها برای ما شاخص است.

وی ادامه داد: حرکت‌های تکفیری و جنایت در پاکستان و افغانستان توسط دست نشانده‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود. در حالیکه این نشست‌های وحدت اهمیت زیادی دارد و ادراک مشترک بین بایسته‌های علمای جهان اسلام به وجود آورده است. ادراک و نگاه مشترک همه بر اتحاد و نفرت از تکفیر است. نگاه مشترک همه ما با این نشست‌ها بوجود آمده است.

وی در همچنین با بیان اینکه تسلیم و سازش راه در برابر دشمن نیست، گفت: راه مقاومت و ایستادگی است. گزینه تسلیم و سازش از روی میز برداشته شده و دیگر سخنی در لبنان و فلسطسن از تسلیم نیست. در جهان اسلام گزینه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن جواب داده است. دشمن بسیار تلاش کرده است.

وی افزود: به تعبیر رهبری ، دشمن خواست و نتوانست، ولی ما خواستیم و توانستیم. جایگاه دشمن و جایگاه حرکت مجاهدین را در فلسطین، سوریه، یمن، افغانستان و عراق ببینید. ابتکار عمل امروز در اختیار فلسطینیان است. دیروز قرارداد اسلو، شرم الشیخ یا کمپ دیوید امضاء می‌کردند، اما امروز ابتکار عمل در اختیار مجاهدین اسلام است و این موفقیت به خاطر وحدت گروه‌های فلسطینی است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در مقابل جنگ ترکیبی دشمن، وحدت و انسجام و جهاد تبیین و روشنگری است. دشمن با امپراتوری رسانه ای خود می خواهد ادارک‌ها را شکل دهد و در ذهن‌ها تشویش ایجاد کند. راه ما جهاد تبیین ومعرفی اسلام و پیامبر اسلام است. این نشست‌ها و نگاه تقریبی و انسجام بخش خود را آماده می کند برای ایفای نقش مهم در نظم نوین جهانی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha