۰ نفر
پایان حواشی صرافی Thodex ترکیه / مدیر عامل به ۱۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد!

فاروق فاتح اوزر، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال ترکیه، به اتهام تاسیس، مدیریت و عضویت در یک سازمان کلاهبرداری و مال‌شویی از سوی دادگاه ترکیه به ۱۱۱۹۶ سال زندان محکوم شد.

​اقتصادآنلاین – حسین عسکری؛ خبرگزاری دولتی ترکیه گزارش داد که نهمین دادگاه کیفری عالی فاروق فاتح اوزر را به همراه دو خواهر و برادرش به ۱۱۱۹۶ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس و ۵ میلیون دلار جریمه نقدی محکوم کرد.

صرافی کریپتو Thodex ترکیه قبل از اینکه ناگهان در سال ۲۰۲۱ از کار بیفتد یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تجارت دارایی‌های دیجیتال در این کشور بود.

این بنیانگذار فراری سرانجام در آگوست ۲۰۲۲ در آلبانی بازداشت شد و همان‌جا حکم زندان را سپری می‌کرد تا اینکه در آوریل ۲۰۲۳ به اتهام کلاهبرداری و پولشویی به ترکیه تحویل داده شد.

اوزر قبلاً به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی از ماه ژوئیه در زندان بود، در حالی که آخرین محکومیت به دلیل کلاهبرداری از مشتریان است. بنیانگذار صرافی کریپتو در دادگاه ادعا کرد که او و خانواده‌اش با بی عدالتی روبرو هستند. او گفت Thodex فقط یک شرکت رمزنگاری بود که ورشکست شد و هیچ نیت مجرمانه‌ای نداشت.

در نسخه ترجمه شده توسط گوگل بیانیه دادگاه اوزر آمده است: «من آنقدر باهوش هستم که بتوانم تمام مؤسسات جهان را مدیریت کنم. این از شرکتی که من در سن ۲۲ سالگی تأسیس کردم مشهود است، موضوع این است که مشخص است مظنونان پرونده بیش از ۲ سال است که قربانی شده‌اند.»

پرونده طولانی مدت علیه صرافی رمزنگاری Thodex  ۲۱ متهم داشت که پنج نفر از آنها شخصا در جلسه دادگاه شرکت کردند. دادگاه ۱۶ متهم را از اتهام کلاهبرداری مشروط به دلیل نبود مدرک تبرئه و دستور آزادی چهار متهم را صادر کرد. سایر متهمان این پرونده بر اساس مشارکت در کلاهبرداری درجات مختلفی از حکم دادگاه دریافت کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha