۰ نفر

قیمت نفت افزایشی شد

۱۰ شهریور ۱۴۰۲، ۸:۴۳
کد خبر: 732636
قیمت نفت افزایشی شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۹۴ سنت رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس و انتظار تمدید این کاهش تولید تا پایان سال جاری میلادی قیمت نفت را در روز جمعه برای چهارمین روز پیاپی بالا برده است.

به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۹۴ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۸ سنت معادل ۰.۱۰ درصد افزایش ۸۳ دلار و ۷۱ سنت معامله می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند عربستان کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای خود را در ماه اکتبر هم تمدید کند و بدین ترتیب بر حجم کاهش تولید اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس بیفزاید.

بانک ملی استرالیا در یادداشتی به مشتریانش در روز جمعه اعلام کرد:« ما انتظار داریم روند کاهش تولیدها ادامه داشته باشد و بالا رفتن قیمت نفت تا بیش از ۹۰ دلار در هر بشکه باعث بازگشت نفت اوپک به بازار و تشویق تولیدکنندگان نفت آمریکا برای افزایش حفاری‌ها شود».

اطلاعات دولتی آمریکا در روز چهارشنبه نشان داد ذخایر نفت خام این کشور بیش از حد انتظار یعنی ۱۰.۶ میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش یافته است. صادرات و فعالیت پالایشگاهی بالا ذخایر آمریکا را خالی کرده است. ذخایر نفت خام این کشور ۳۴ میلیون بشکه از اواسط ژوئیه کاهش یافته است.

تغییر ذخایر نفت آمریکا معمولاً به عنوان شاخصی برای تعادل عرضه و تقاضای جهانی محسوب می‌شود. بنابراین کاهش پی در پی این ذخایر به معنای کمبود احتمالی عرضه است.

منبع: تسنیم
۰ نفر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha