۰ نفر

این دست نوشته ساده ۸ میلیارد تومان قیمت دارد!

۸ شهریور ۱۴۰۲، ۱۲:۱۴
کد خبر: 732442
این دست نوشته ساده ۸ میلیارد تومان قیمت دارد!

دست نوشته استیو جابز است که در آن سناریوی تبلیغ کامپیوتر Apple-۱ نوشته شده و به قیمت هشت و نیم میلیارد تومان فروخته شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، استیو جابز و اپل بدون شک از نمادین‌ترین‌ها در تاریخ فناوری هستند. جابز این شرکت را در سال ۱۹۷۶ تأسیس کرد و تا سال ۱۹۸۵ به مدت ۹ سال مسئولیت آن را برعهده داشت. اگرچه سال‌های پایانی این دوره با مشکلات مالی همراه بود، اما بسیاری از ایده‌های مهم برای محصولات جدید از همان زمان آغاز شد.

به همین دلیل است که اقلام به جای مانده از آن زمان بسیار با ارزش قلمداد شده و اغلب با مبلغ زیادی در حراجی‌ها فروخته می‌شوند. به عنوان مثال، قبلاً اشاره کردیم که یک آیفون نادر و مهر و موم شده نسل اول با فضای ذخیره‌سازی ۴ گیگابایتی با قیمتی رکوردشکن در یک حراجی فروخته شد.

حراج ۸ میلیاردی دست نوشته استیو جابز!

اکنون، یک تبلیغ Apple-۱ دست نوشته استیو جابز به قیمت ۱۷۵۷۵۹ دلار معادل تقریبا هشت میلیارد و نیم تومان در یک حراجی فروخته شده است.

این دست نوشته ساده ۸ میلیارد تومان قیمت دارد!

این تبلیغ مربوط به مارس ۱۹۷۶ است، درست چند ماه قبل از انتشار اپل-۱. تبلیغات مربوطه روی یک تکه کاغذ نوت بوک نوشته شده و حاوی مشخصات فنی کامپیوتر و همچنین افکار جابز در مورد پتانسیل آن است.

دست نوشته استیو جابز با توصیف Apple-۱ به عنوان کامپیوتر کامل روی یک برد مدار آغاز می‌شود. سپس به لیستی از ویژگی‌های رایانه می‌پردازد، از جمله رم ۸K، صفحه کلید داخلی و خروجی ویدیویی که می‌تواند به تلویزیون متصل شود. این تبلیغ همچنین بر مقرون به صرفه بودن Apple-۱ تأکید دارد.

فروش دست نوشته استیو جابز به قیمت بیش از ۱۷۵۰۰۰ دلار گواهی بر اهمیت تاریخی آن است. این اثر کمیاب و ارزشمند برای سال‌های آینده مورد توجه مجموعه‌داران و مورخان خواهد بود. استعداد، علاقه و انرژی استیو منبع نوآوری‌های بی‌شماری بود که زندگی همه مردم را بهبود و غنا بخشید. جهان به خاطر وجود استیو به مراتب بهتر شد و همین موضوع سبب ارزشمند بودن آثار به جا مانده از او می‌شود.

منبع: گجت نیوز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha