۰ نفر

درخواست اعضای کارگری شورای‌عالی کار برای افزایش مجدد دستمزدها

۵ شهریور ۱۴۰۲، ۱۰:۱۹
کد خبر: 731612
درخواست اعضای کارگری شورای‌عالی کار برای افزایش مجدد دستمزدها

دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: نمایندگان کارگری پیگیر برگزاری جلسه مجدد برای دستمزد کارگران با توجه به افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، شنبه اول شهریور ماه ۱۴۰۲ سیصد و نوزدهمین نشست شورای‌عالی کار با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «شرکای اجتماعی» نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد.

این جلسه با حضور سید صولت مرتضوی، وزیر کار، علی حسین رعیتی فرد, معاون روابط کار و دبیر شورای‌عالی کار و شرکای اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان برگزار شد.

در این نشست نمایندگان کارگری و کارفرمایی (شرکای اجتماعی) به بیان پیشنهادات خود در زمینه بازنگری آیین‌نامه ماده ۱۹۱ قانون کار پرداختند.

در ادامه این نشست نیز طرح پیش‌نویس اصلاح آیین‌نامه دادرسی کار ارائه و مصوب گردید که پس از بررسی مواد مطروحه در جلسات کارشناسی توسط شرکای اجتماعی، مواد مورد اختلاف در جلسات آتی شورای‌عالی کار بررسی شود و اصلاح مواد این آیین‌نامه به جمع‌بندی نهایی برسد.

هادی ابوی، دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: جلسه اخیر شورای‌عالی کار پیرامون ماده ۱۹۱ قانون کار و معافیت کارگاه از بعضی موارد قانونی بود، نمایندگان کارفرمایان پیشنهاد داده بودند این ماده احیا شود.

دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور ادامه داد: درخواست کارفرمایان این است که آیین‌نامه ماده ۱۹۱ قانون کار بازنگری شود, مقرر شد جلسات کارشناسی ادامه داشته باشد. در این ماده آمده است کارگاه‌های کوچک کمتر از ده نفر را می‌توان بر حسب مصلحت موقتاً از شمول بعضی از مقررات این قانون مستثنی نمود,‌ که کارفرمایان درخواست  احیای این بخش را داشتند و مقرر شد در جلسات بعدی بیشتر بررسی شود.

ابوی درپاسخ به اینکه آیا درباره حقوق و دستمزد صحبتی در شورای‌عالی کار صورت گرفت، گفت: نمایندگان کارگری به‌دنبال برگزاری جلسه‌ای برای بررسی دستمزد و کاهش قدرت خرید کارگران هستند، با توجه به افزایش قیمت‌ها و عدم ثبات در قیمت کالاهای اساسی, نمایندگان کارگری پیگیر بررسی این مسئله با حضور مسئولان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha