۰ نفر

نکاتی در خصوص آزاد شدن منابع ارزی مسدودی در کره جنوبی

۲۰ مرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۲۰
کد خبر: 731519
نکاتی در خصوص آزاد شدن منابع ارزی مسدودی در کره جنوبی

رییس اسبق بانک مرکزی نوشت: امروز با توافق انجام گرفته، بانک مرکزی میتواند با پشتوانه همان ارز های آزاد شده و از طریق تأمین ارز واردات کالاهای اساسی و دارو، انبساط پولی یک سال گذشته شما را نیز عقیم کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، عبدالناصر همتی، رییس اسبق بانک مرکزی در توییتر نوشت: اینکه انتقاد می شود چرا دولت پذیرفته است که منابع ارزی درکره جنوبی برای خرید کالاهای اساسی و دارو باشد ، باید توضیح بدهم که موضوع صرفاً مربوط به  این دولت نیست.در دولت قبل هم پذیرفته شده بود. چرا که هرگونه توافقی خارج از بر جام، همراه با ادامه  تحریم هاست.

ایرادی که میتوان گرفت این است که چرا روند توافق را طول داده و بعد از سه سال تحمیل هزینه،به همان نقطه اول رسیدید ؟ چرا اروپا را دور زدید و متوسل به کشورهای منطقه شدید ؟ و مهمتر این که چرا به رغم ادعای یک دولت مقتدر، نتوانستید برجام را اجرا کنید و یا به یک توافق هسته ای بهتر، جهت رفع تحریم ها دست یابید؟

دیگر از چاپ پول «بدون پشتوانه» در سال ۱۳۹۸ هم نمی توانید صحبت کنید، چونکه امروز با توافق انجام گرفته، بانک مرکزی میتواند با پشتوانه همان ارز های آزاد شده و از طریق تأمین ارز واردات کالاهای اساسی و دارو، انبساط پولی یک سال گذشته شما را نیز عقیم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha