۰ نفر

این ۷ کار را هرگز نباید قبل از ورزش انجام ندهید

۳۰ تیر ۱۴۰۲، ۲۰:۴۴
کد خبر: 730559
این ۷ کار را هرگز نباید قبل از ورزش انجام ندهید

عادت های پیش از ورزش ما می توانند اثری سازنده یا مخبر داشته باشند. این عادت ها می توانند چیزی به سادگی نوشیدنی ای که قبل از ورزش می خورید یا لباسی که برای ورزش انتخاب می کنید باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین،  با یک روتین صحیح بدن شما می توانند در سطح بالاتری عمل کند، امری که شما را به اهداف ورزشی تان نزدیک تر و نزدیک خواهد کرد.

۱- خالی نگه داشتن معده

برخی افراد از «روزه» ی کاردیو استفاده می کنند که با معده ی خالی انجام می شود. ایده ی پشت این شیوه این است که با این کار بدن برای تأمین انرژی موردنیازش از چربی ها و کربوهیدرات ها استفاده خواهد کرد و بنابراین به کاهش وزن کمک خواهد شد.

با این حال، اگر طی چند ساعت پیش از ورزش هیچ چیزی نخورده باشید، ممکن است بدن تان برای تأمین انرژی از پروتئین ها استفاده کند. این بدان معنی است که شما پروتئین کمتری برای ترمیم و ساخت عضلات تان خواهید داشت. به علاوه، اگر تمرکز خود را روی استفاده از چربی ها به عنوان منبع اصلی انرژی بدن خود بگذارید، این بدان معنی نیست که بدن تان کالری بیشتری خواهد سوزاند.

۲- خوردن آب زیاد

تأمین آب بدن پیش از ورزش اهمیت زیادی دارد اما باید از افراط در نوشیدن آب خودداری کنید، چون در غیراینصورت خون تان برای متعادل کردن سطح نمک به تقلا خواهد افتاد. ممکن است سلول هایتان ملتهب شوند و علائمی همچون سرگیجه، درد و حتی استفراغ تجربه کنید.

بهترین یک تا ۲ ساعت پیش از ورزش ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم آب بخورید. ۱۵ دقیقه پیش از شروع ورزش هم ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم آب بخورید. اگر بیشتر عرق کنید یا درصورت گرم تر بودن هوا ممکن است به مقدار آب بیشتری نیاز داشته باشید.

۳- خواب طولانی

ایرادی ندارد که قبل از ورزش چرت کوتاهی بزنید، به شرط آنکه حدود ۳۰ دقیقه باشد. این چرت می تواند شما را شارژ کند و تمرکز و انرژی تان را بالا ببرد. با این حال، خواب طولانی تر می تواند تأثیر عکس داشته باشد. در حقیقت، ممکن است از آنچه پیش از خواب بودید، بیشتر احساس خواب آلودگی کنید.

۴- انتخاب لباس نامناسب

حتی اگر قصد داشته باشید در سردترین روز سال در فضای باز ورزش کنید، نباید بیش از اندازه لباس بپوشید. ممکن است گرم تان شود و مقدار زیادی عرق کنید. اگر باد سرد هم بوزد، با وجود عرقی که کرده اید سردتان خواهد شد.

در روزهای گرم از پارچه هایی استفاده کنید که به پوست اجازه ی نفس کشیدن می دهند. لباس هایی انتخاب کنید که راحت و خنک باشند و اجازه ی حرکت آزادانه را به شما دهند. به علاوه، از شلوار و بلوز نخی استفاده کنید، چرا که در جذب عرق عالی هستند.

۵- انجام حرکات کششی ایستا

حرکات کششی ایستا ممکن است عملکرد را کاهش دهند  اثر منفی بر سرعت دویدن و سرعت عکس العمل داشته باشند. به علاوه، اگر اول بدن تان را گرم نکرده باشید، انجام این حرکات کششی می تواند به عضلات آسیب وارد کند.

این بدان معنی نیست که حرکات کششی ایستا را باید به کلی کنار بگذارید. فقط آن ها را بعد از ورزش انجام دهید، چرا که اینگونه مزایای بیشتری دارند.

۶- نداشتن استراحت کافی

روزهای استراحت برای ترمیم و التیام بدن ضروری هستند. فرقی نمی کند نوع ورزش تان یا سطح فیتنس تان چه باشد؛ استراحت یکی از بخش های مهم برنامه ی ورزش شما است. اگر روزهایی را به استراحت اختصاص ندهید، این امر می تواند منجر به فرسودگی و وارد شدن فشار به بدن شود.

با استراحت دادن خود، عضلات تان فرصت ترمیم و رشد پیدا خواهند کرد، امری که مانع خستگی خواهد شد. خواب نیز هم بهبود می یابد، ریسک آسیب دیدگی کاهش پیدا می کند و عملکرد بدن افزایش می یابد.

۷- نوشیدن قهوه

کافئین رایج ترین ماده ی موجود در مکمل های پیش از ورزش است. این ماده شاید با تأمین انرژی کمک کند بیشتر ورزش کنید و می توانید انگیزه و تمرکز را افزایش دهد، اما نه برای مدتی طولانی. مصرف زیاد کافئین می تواند باعث افزایش انقباضات روده ای شود، امری که می تواند احتمال نیاز پیدا کردن به دستشویی را بیشتر می سازد.

این بدان معنی است که ممکن است مجبور شوید زمان ورزش خود را در دستشویی بگذرانید. اما این تنها یکی از عوارض مصرف کافئین است و ممکن است دچار بی قراری، بی خوابی، بالا رفتن یا نامنظم شدن ضربان قلب، اضطراب، سوزش معده و افزایش فشار خون نیز شوید.

منبع: روزیاتو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha