۰ نفر
دانشجویان بخوانند؛ نرخ اجاره خوابگاه‌ها اعلام شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم میزان افزایش وام های دانشجویی و نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، مسعود گنجی درباره افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ گفت: میزان مصوب هزینه خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از سوی صندوق رفاه دانشجویی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی حداکثر نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی را ۲۰۰ هزارتومان و حداقل نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: نرخ اجاره بهای انواع سطوح خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به رتبه‌بندی و ظرفیت پذیرش اتاق‌ها، تعیین شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره افزایش وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ گفت: وام‌های تحصیلی، ضروی، ودیعه مسکن و شهریه نسبت به سال گذشته افزایش خوبی پیدا کرده است. ولی در حال حاضر افزایش وام ودیعه مسکن متاهلی نهایی شده است وام ۳۵ میلیون تومانی ودیعه مسکن متاهلی در تهران به ۷۰ میلیون تومان افزایش یافته و در واقع دو برابر شده است.

وی افزود: این وام در شهرهای بالای پانصدهزار نفر جمعیت به جز تهران ۵۰ میلیون تومان و برای شهرهای زیر پانصد هزار نفر جمعیت، ۳۰ میلیون تومان است.

گنجی افزود: ظرف یک هفته آینده میزان افزایش وام‌های تحصیلی، ضروی و شهریه نیز نهایی خواهد شد.

وی ادامه داد: ترم گذشته ۴ هزارو ۴۵۰ میلیارد تومان وام دانشجویی پرداخت شده است و تمام دانشجویان واجد شرایط متقاضی از تسهیلات وام دانشجویی بهره مند شده اند. این وام به حساب ۱۰۴ هزار نفر از دانشجویان پرداخت شده و وام تعداد ۶ هزار نفر از دانشجویانی که جامانده و یا اینکه مدارک آنها ناقص بوده بعد از رفع نواقص به حساب آنها واریز خواهد شد.

گنجی افزود: وام شهریه بیشترین وام درخواستی دانشجویان در ترم گذشته بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha