۰ نفر
سرمایه گذاری سودآور در فارم‌ های روسیه با داراماینر

باتوجه به اینکه ماینینگ در روسیه ۳۸ درصد سودآورتر از ایران است، دارا ماینر امکان سرمایه‌گذاری امن در فارم‌های روسیه را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ سال گذشته، روسیه رمزارزها را راهی برای فرار از تحریم‌ها برگزید و صنعت ماینینگ در این کشور نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. بررسی‌ها و آمار حاکی از آن است که روسیه به یکی از سه کشور برتر در استخراج ارزهای دیجیتال جهانی بدل شده است. اما نکته مهم در آن است که ماینینگ در روسیه حدود 38 درصد سودآورتر از ایران است. پایین بودن هزینه ماینینگ در روسیه و سودآوری بالای آن نسبت به ایران،  از دلایل مختلفی چون پایین‌تر بودن تعرفه‌های گمرکی، پایداری برق و انرژی، شفافیت قوانین ماینینگ و عدم وضع مالیات بر ماینینگ نشات می‌گیرد.

در ایران طبق مصوبات هیئت وزیران در 3 ماه تابستان بدلیل کمبود برق و حداقل 1 ماه زمستان به دلیل کمبود گاز فارم های قانونی میبایست خاموش باشند ولی در روسیه چنین خاموشی هایی وجود ندارد و فارم های داراماینر بالاتر از 97 درصد روشن بودن دستگاه های ماینر در سال را تضمین میکند. از طرفی هزینه برق ماینینگ و نگهداری ماینرها در روسیه بیش از 10 درصد از ایران ارزانتر است. قابل ذکر است که قیمت ماینر در روسیه به دلیل کم بودن تعرفه های گمرکی نسبت به ایران حدودا 20 درصد ارزان تر است.

در جدول زیر مقایسه ای کرده ایم وضعیت ماینینگ یک دستگاه ماینر s19 pro 110TH در ایران و روسیه میزان بازدهی سالیانه را حساب کرده ایم. درآمد این ماینر بصورت ماهیانه حدود 250 دلار است:

 

ماینینگ در روسیه

ماینینگ در ایران

 

142,285,000

180,000,000

قیمت یک دستگاه

87,609,600

99,840,000

هزینه برق + نگهداری سالیانه

97 ٪

75 ٪

درصد روشن بودن دستگاه در سال

68,390,400

42,120,000

بازدهی سالیانه ماینر

 

 

بنابراین افرادی که به فعالیت در این حوزه علاقه دارند می‌توانند روسیه را به عنوان گزینه‌ای مناسب جهت سرمایه گذاری در نظر بگیرند و پلتفرم داراماینر در ایران، این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

داراماینر به عنوان اولین پلتفرم ماینینگ در ایران، امکان سرمایه گذاری در فارم های روسیه را ممکن کرد.

بزرگترین تاسیسات ماینینگ در کشور روسیه گزارش داد که روسیه در سال جاری به اولین کشور بزرگ استخراج ارز دیجیتال در منطقه تبدیل شده است و ظرفیت تولید در ژانویه تا مارس 2023 به 1 گیگاوات رسید. البته باید گفت: جایگاه اول پیش از این در دستان قزاقستان بود و باتوجه به محدودیت‌هایی که برای استخراج در این کشور ایجاد شد، حالا روسیه جایش را گرفته است.

امار حاکی از آن است که ماینینگ در روسیه می‌تواند گزینه جذابی برای ایرانیان نیز باشد. چراکه هزینه ماینینگ در این کشور از ایران پایین‌تر است. شرکت داراماینر،  به عنوان اولین پلتفرم ماینینگ در ایران باتوجه به موضوعات یادشده، امکان سرمایه‌گذاری امن در فارم‌های روسیه را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید به سایت داراماینر به آدرس daraminer.com مراجعه کنید و برای آشنایی با خدمات هاستینگ ماینر و ارائه مشاوره تخصصی با شماره های 09108706463 و 02188792017، تماس حاصل فرمایید.