انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا، رفراندومی درباره ارز فیات / رقابت بر سر پذیرش بیت‌کوین توسط نامزدهای ریاست جمهوری

ویوک راماسوامی دومین نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در ایالات متحده است که رسماً کمک‌های بیت‌کوین را برای کمپین خود پذیرفته است.

اقتصادآنلاین – حسین عسکری؛ راماسوامی اعلام کرد که کمک‌های بیت‌کوین را می‌پذیرد و این اتفاق تنها دو روز پس از آن صورت گرفت که رابرت اف کندی جونیور، اولین نامزد ریاست جمهوری در تاریخ ایالات متحده شد که کمک‌های مالی کمپین را به بیت‌کوین پذیرفت.

راماسوامی قبلا در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۳ در میامی فلوریدا گفته بود: بیایید انتخابات ۲۰۲۴ را به یک رفراندوم در مورد ارز فیات تبدیل کنیم.

ویوک راماسوامی، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده

(ویوک راماسوامی، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که کمپین او کمک‌های بیت‌کوین را می‌پذیرد)

همانطور که در بالا نشان داده شد، راماسوامی یک کد QR را در حین صحبت روی صحنه پخش کرد که پس از اسکن آن، کاربران را به درگاه پرداخت هدایت می‌کند که گزینه‌های پرداخت مختلفی را برای کمک‌های مالی ارائه می‌دهد، از جمله بیت‌کوین و ساتوشی واحد سازنده بیت کوین.

گزینه‌های پرداخت برای کمک‌های راماسوامی که بیت‌کوین و ساتوشی را نشان می‌دهد

(گزینه‌های پرداخت برای کمک‌های راماسوامی که بیت‌کوین و ساتوشی را نشان می‌دهد)

راماسوامی برای دریافت کمک‌های مالی بیت‌کوین، سرویس پرداخت BitPay را انتخاب کرد. با این حال، بیت پی از ارزهای دیجیتال دیگر از جمله بیت‌کوین کش، اتریوم، شیبا اینو، دوج کوین و لایتکوین و ...  پشتیبانی می‌کند.

انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا، رفراندومی درباره ارز فیات

شهروندان واجد شرایط ایالات متحده و ساکنان دائمی می‌توانند تا سقف ۶۶۰۰ دلار به این کمپین کمک کنند، که به عنوان کمک‌های خیریه برای اهداف مالیات بر درآمد فدرال کسر نمی‌شود.

به اهداکنندگان یک توکن غیرقابل تعویض NFT  اعطا می‌شود.

در ماه فوریه، قانون‌گذاران در مجلس نمایندگان کانزاس لایحه‌ای را ارائه کردند که در آن سقف ۱۰۰ دلاری برای کمک‌های مالی سیاسی ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شد.

برای کمک‌های مالی کمتر از ۱۰۰ دلار، گیرنده باید فوراً رمزارز را به دلار آمریکا تبدیل کند تا از رمزارز اهدایی برای هزینه‌ها استفاده نکند و وجوه را نزد خود نگه ندارد.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا (۲۰۲۴) شصتمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا است، این انتخابات اولین انتخاباتی است که براساس سرشماری ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا انجام می‌شود. تاریخ برگزاری این انتخابات سه‌شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ خواهد بود.